Set van Rogier-H

Gestart door Rogier-H, juli 26, 2026, 10:14:45

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 2 gasten bekijken dit topic.

Voorn

Denk er nog eens over na, het is een mooi aanbod en het kost niks, maar het levert je wel een mooie hobby middag op!
En wie weet verander je van gedachten.
Cinema 30, UD7007, Sony UBP-X800m2, Bluesound Vault2,  Nvidia Shield Pro
Front Kef XQ5, Surround KefXQ3, Center Kef 204c, Heights Front XQ1, Heights Rear Q compact, Subwoofer Rel HT1510

RHK

#16
Citaat van: Rogier-H op Gisteren om 08:39:4846Hz maar zakt door tot 28Hz dat is ruim voldoende voor muziek (een contrabas heeft als laagst 41Hz). :-)

De gedachte/opvatting die jij hebt over het niet gebruiken van een sub bij stereo weergave van muziek had ik eerst ook, toen ik net de 702S3 had.
Totdat ik toch overstag ging en de Rel Tx9 kocht. TurboMarco had daar reeds al hele goede ervaringen mee. De Rel is qua laagweergave spatzuiver en sneller dan de meeste subs. Via de HighLevel aansluiting vanuit de speakeruitgang van de fronts van de versterker vult de Rel het laag aan, wat de B&W's onvoldoende halen. Het resultaat is echt geweldig en de Rel integreert heel goed met de fronts.
 Je ervaart de totale muziekweergave en je krijgt de indruk dat je een set B&W's hebt staan uit de 800 serie. Ik zou het wel weten. 8-)
En o ja, ik gebruik net als jij preset 1 en 2 voor respectievelijk Film en stereo.
Marantz AV7706* Rotel RB-1582MK2* Rotel RMB-1575* B&W 702S3* Klipsch RP-504C* RelT9x sub* Hepta Bariton sub*Hepta Spring* Atmos Dali Alteco C1*Panasonic DMP-UB900* RU Connected*
5.2.2

Rogier-H

#17
Kijk hier de meting van mijn fonts in stereo opstelling (2.0). In het grafiek zie je dat de het laag pas bij 25Hz naar beneden zakt, dit is wat de fabriek specificatie ook vermeldt 28Hz (-6dB).

Voor muziek heb ik geen sub nodig, tenzij ik meer laag wil dan het origineel. :wink: 

Er is niks mis mee om wat meer laag toe toevoegen, als goed voelt is het prima.
Marantz Cinema 30

Dolby Admos 5.2.4.2 (11.2)

Muziek 2.0

RHK

Citaat van: Rogier-H op Gisteren om 11:40:02Voor muziek heb ik geen sub nodig, tenzij ik meer laag wil dan het origineel. :wink: 
.

Je krijgt niet meer laag dan het origineel, je gaat het laag weergeven wat in de bron zit, dat is dus het origineel.
Marantz AV7706* Rotel RB-1582MK2* Rotel RMB-1575* B&W 702S3* Klipsch RP-504C* RelT9x sub* Hepta Bariton sub*Hepta Spring* Atmos Dali Alteco C1*Panasonic DMP-UB900* RU Connected*
5.2.2

Stadium III

Meet het maar eens een keer zonder EQ

Dan ben ik benieuwd
Marantz SR 8012 Klipsch atmos setup

5.2.4

Rogier-H

Ja dan zie het er heel anders uit
Marantz Cinema 30

Dolby Admos 5.2.4.2 (11.2)

Muziek 2.0

Stadium III

Wel eens bij een live concert geweest?
Marantz SR 8012 Klipsch atmos setup

5.2.4

Rogier-H

#22
Prima dat er mee gedacht wordt maar ik heb twee subs genoeg hou hiermee op! frusty
Marantz Cinema 30

Dolby Admos 5.2.4.2 (11.2)

Muziek 2.0

dmeerpa

Citaat van: Rogier-H op Gisteren om 08:39:4846Hz maar zakt door tot 28Hz dat is ruim voldoende voor muziek (een contrabas heeft als laagst 41Hz). :-)
Dat is het net...je focust of 1 deel van het verhaal, maar moet het hele plaatsje zien.

  • 46Hz is al met 3dB verlies...
  • 28Hz is dan al 6dB verlies, en dat al een duidelijk merkbaar verschil.
En dat is dan op papier in werkelijkheid is het vaak nog minder. Mijn fronts zijn op papier 30Hz (-3db) en 24Hz (-6db), echter als ik ga meten haalt de ene speaker zelfs 24Hz 0dB maar de andere valt al heel snel af ver boven de 30Hz. De reden is hun plaatsing De eerste staat in de hoek van de kamer, de andere grenst aan een open ruimte.

Bassen zijn heel energie eisend, door subs te gebruiken ontlast je de hoofdspeakers en je versterker doordat de subs en hun ingebouwde versterek deze taak op zich nemen. Door het ontlasten zorgt dit voor een helderder midden- en hoog geluid.

En ten laatste...je koopt DIRAC ART maar snapt blijkbaar de werking niet goed. ART lost net problemen op onder de 150Hz. Elke speaker in een huiskamer heeft daar problemen, pieken en nullen. ART gebruikt net de andere speakers om dit te fixen, welke speakers zijn dan het best geplaatst om het laag van je full range fronts aan te pakken? Ja uw subs.
Dus idealiter laat je de rechterfront en beide subs je linker front ondersteunen, en voor de rechter de 2 subs met de linker front. Enige nadeel dat je misschien hebt is dat je je subs gestappeld hebt.
Bij Dirac Live Active Room Treatment (ART) is de ideale opstelling voor twee subwoofers asymmetrisch diagonaal (bijvoorbeeld in de linkerhoek vooraan en de rechterhoek achteraan, of halverwege de muren) in plaats van bij elkaar. Door ze over de ruimte te verspreiden, kan ART ze gebruiken als ruimtelijke ondersteuningsbronnen om ruimtemodi actief te onderdrukken en de uitklinktijden van de bas te regelen.
Dus ideaal eentje links van uw zetel plaatsen.
 
Marantz C40, Marantz SACD 30n, Rotel RB-991
Ugoos AM6B, QNAP TS-877
83" LG G4 OLED 4K
Zone 1 : 7.2.4 Wharfedale Elysian 4, Opus Tri-Center, Opus Tri-Surround,  SVS Ultra Elevation, PB12+, PC-2000 Pro
Zone 2 : HEOS AMP HS2, Boston Acoustic A25