Marantzforum.nl

Marantz => Luidsprekers => Topic gestart door: Arjen op augustus 15, 2011, 10:19:18

Titel: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: Arjen op augustus 15, 2011, 10:19:18
Hallo,

ik ben Arjen en ik plaats voor de eerste keer een onderwerp op het Marantzforum. Sinds begin mei ben ik in het bezit van een SR 6004. Hiervoor had ik een Harman Kardon Stereo receiver maar na ruim 3 jaar wilde ik graag (opnieuw) een surround receiver aanschaffen. In 2000 ben ik voor het eerst begonnen met "surround" en dat is mij toen lelijk tegengevallen (Denon 2802/Tannoy Mercury's kleine luidsprekers/Harman Kardon DVD 25 speler) Ik heb toen na een jaar alles m.u.v. de dvd speler verkocht. Ik kon niet wennen aan de klank, de "sound".

Nu ben ik ruim 10 jaar later weer opnieuw begonnen met surround en heb ik als eerste de SR 6004 gekocht. Enthousiast gemaakt door goede recensies  De volgende stap is nu het aanschaffen van luidsprekers die passen bij het klankbeeld van deze receiver.
Ik heb eerst mijn oude Mission's 762i er op aangesloten en nu dienen een paar voordelige Klipsch F1 luidsprekers als front. Deze luidsprekers produceren echter erg veel bas en versluieren het middengebied.
Ik gebruik voornamelijk de stand "pure direct". Bij acoustische muziek ben ik niet ontevreden, echter bij popmuziek, soul jazz etc wordt de klank overheerst door de warme bassen en krijgen stemmen iets onnatuurlijks, naar mijn idee het middengebied.In de "stereo"stand moet de bas behoorlijk in de min.
Voordat ik op zoek wil gaan naar een hifiadres om te gaan luisteren wil ik graag van gebruikers die deze receiver ook bezitten of een vergelijkbare, welke ervaringen jullie hebben bij het klankbeeld van de SR 6004, de veel gebruikte instellingen,tips  en de luidsprekers (het liefst vloerstaanders)die beter aan mijn wensen zouden voldoen. Het luistergedeelte van mijn woonkamer meet ongeveer 4 x 3,70. Ik heb een kurkvloer, de muren zijn geverfd, de zitmeubels zijn van leer.  Ik woon in Gorssel (tussen Deventer en Zutphen) en een luistersessie bij iemand in de omgeving van Deventer, Zutphen thuis om te ervaren hoe het kan "klinken"zou ook een prima optie voor mij. zijn. Alvast bedankt voor je reactie.
Arjen
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: JohnWx op augustus 15, 2011, 11:07:12
Welkom hier op het forum



Je kan bijna wel elke speaker er aan hangen

Je moet eigenlijk de Klipsch verwisselen met de 762i is gewoon een mooie monitor speaker denk ik

Wil je nieuw of tweede hands kopen ? 2de hands koop je soms pareltjes voor weinig

Veel mensen vinden het erg mooi met Monitor Audio en met Canton Focal

Wat luister je het liefst naar stereo of film of beide ?


welkom in de wereld van hifi


vr gr John puur stereo

Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: Arjen op augustus 15, 2011, 12:19:16
Hallo John,

bedankt voor je reactie !

Ik ben oorspronkelijk een stereo liefhebber. Mijn eerste versterker was een.... Marantz de 1060 of 1040 meen ik en daarna later een Luxman L1 met B&W dm5's en een Nakamichi 580. Die zijn allemaal van het (strijd)toneel verdwenen door ouderdom.

Ik heb een uitzonderlijk goed gehoor voor klank en muziek en dat heeft z'n goede en minder goede kanten. Ik luister veel naar country, blues en aanverwant(J.Cash, Bob Dylan, Van Morrison, Leonard Cohen en nog veel meer). Daarnaast muziek dvd's en soms een film.
Nieuw of gebruikt maakt mij niet zoveel uit al is mijn budget beperkt. Monitor Audio (bijv BX5 en BX2)wordt aanbevolen door areadvd en What hifi dus die link heb ik ook gelegd,nog bedankt, en wellicht de Mordaunt Short Mezzo 6  die nu voordelig te krijgen is. Wellicht Dali (wordt ook veel genoemd op het forum) bijvoorbeeld Concept 6. Focal ken ik alleen als merk, wat zijn de eigenschappen van dit merk ? Van Canton sprak mij de GLE 490 aan deze heeft nogal wat vrije ruimte nodig en die heb ik niet. Zo'n 20- 30 cm van de muur zou ideaal zijn. Maar de match moet een beetje passen vandaar mijn vraag naar ervaringen op dit gebied en de klankleur van receivers identiek aan de SR 6004. Ik ga in ieder geval de Missions eens terugzetten en kijken of er verschil te horen is. Al vond ik deze ook behoorlijk donker klinken (voldoende afstand van de muur,goede lskabels).Wellicht spelen de omgevingsfactoren ook een rol (muur,kurk,leren meubels). Mijn wens is vloerstaanders maar wellicht is de luisterruimte te klein..Totale afmetingen woonkamer ongeveer 32m2, zitgedeelte 16 m2 klassieke opstelling.

Groetjes
Arjen
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: still life op augustus 15, 2011, 14:47:06
hi & welcome..

mijn voorlaatste avr was een 6004,( check mijn set topic/sig)..
verder denk ik dat je nog niet met adsy/inmeten/regelen aan de gang bent geweest  nopompom

persoonlijk & mss ben je er wel 'tegen', maar wie met klankmatige klachten komt
zou daar eerst eens mee moeten gaan testen/verbetering proberen te halen..

CiteerFocal ken ik alleen als merk, wat zijn de eigenschappen van dit merk ? Van Canton sprak mij de GLE 490 aan.... Maar de match moet een beetje passen vandaar mijn vraag naar ervaringen op dit gebied en de klankleur van receivers identiek aan de SR 6004

voornaamste match die je moet maken is te vinden tss de amp/speakers qua aansturing
hoe versterkers & speakers klinken wordt vooral daardoor bepaald icm de akoestiek..  :angel:

I mean: hoe een blues/country cd moet klinken ligt al lang besloten in de (hopelijk goeie) mix
lineair gezien ga je deze mix enkel versterken & balanced weergeven/afluisteren in je kamer/ruimte

het hoorbare audio-spectrum situeert zich ergens tss 20Hz/kHz => dit omvat alle smaken/stijlen
& goeie speakers kunnen dat makkelijk zat weergeven..

CiteerMijn wens is vloerstaanders maar wellicht is de luisterruimte te klein..Totale afmetingen woonkamer ongeveer 32m2, zitgedeelte 16 m2 klassieke opstelling.

8-) & hoeft geen probleem te zijn..

alleen niet telkens (met de natte vinger) vlijtig met de bass/treble regeling tweaken

m.i. is dat myfi  :no: eigen sound < vs > hifi  :yes: (volgens opname)
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: Arjen op augustus 15, 2011, 17:35:45


Hallo Still Life,

bedankt voor je reactie.

Ik heb 2x de set automatisch af laten regelen door Audesey. De 1e keer met de Missions 762i en 6 verschillende plekken. De resultaten waren niet om over naar huis te schrijven, meer bas en benadruken van de hoge tonen. Ik heb de speakerconfig toen handmatig ingesteld en dit klonk beter maar etc.

Ik heb de afstand van de speakers tov van de muur iets vergroot, lsdraad en aansluiting nagelopen etc zonder resultaat. In stereo weinig dynamiek, akoestische muziek redelijk, versterkte muziek te wollig en warm, versluiering van het middengebied. In pure digital voller,breder maar te donker. Deze gang van zaken heb ik ook toegepast op de 2 Klipsch F1 speakers.

Het zelfde verhaal alleen bemerk ik wel een betere kanaalscheiding. Vanaf welke positie-instelling/positie ik ook luister het geluid wordt goed verspreid (ik heb het niet over de klank)Ik heb ook de dynamische equalizer gebruikt en geprobeert om de equalizer instelling handmatig aan te passen aan mijn wensen, dus minder diepe bas en meer midden. Zonder resultaat.

Naar mijn idee ben ik toch al wel aardig bezig geweest. Ik probeer zoveel mogelijk in pure digital te luisteren en niet aan de treble en bass instelling te komen in de stereostand  maar dat klinkt vaak niet goed etc. Wat zou nog verder tot verbetering kunnen leiden ? Kabels ? Db meter ? Akoestiek of andere luidsprekers ?
Ik zal je topic ook bekijken wellicht dat deze extra info en hulp biedt.

Arjen
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: pietr op augustus 15, 2011, 20:37:41
Ik heb een SR6004 en had daarop eerst de Monitor Audio RX6 aangesloten. In de winkel klonken ze goed, thuis kwamen ze minder goed uit de verf. Dat lag ook aan het feit dat ze dicht tegen de muur stonden (ook al heeft de RX6 een basreflexpoort aan de voorzijde). Ik heb ze verkocht en heb vandaag speakers gekocht van Tannoy: Revolution Signature DC6T voor een erg mooie prijs. Ook weer Engelse speakers dus. Ik wilde eigenlijk speakers van Canton kopen, maar ik was bang dat ze te schel zouden klinken bij mij (tegelvloer, leren banken etc.). Ik kan je nog niet vertellen hoe de speakers klinken in combinatie met de SR6004.
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: still life op augustus 16, 2011, 10:57:22

je bent dus niet tevreden bent met ADSY, rest de vraag of je een beetje goed/correct hebt ingemeten ?

CiteerIk heb 2x de set automatisch af laten regelen door Audesey. De 1e keer met de Missions 762i en 6 verschillende plekken. De resultaten waren niet om over naar huis te schrijven, meer bas en benadruken van de hoge tonen.

het is idd best om alle metingen te doen: maar wel rond een centrale positie/sweetspot
(op het forum is heel wat na te lezen over inmeten..)

& of je dyn volume gebruikt of niet => met D.vol. hangt een soort sluier (compressie) over je geluid
dit is nl een dynamiekremmer & bij muziek klinkt dat imho nergens naar  puke

op die basis ADSY afschrijven is a big  nonono maar het kan goed zijn dat je een vette akoestiek hebt & prima zonder D.EQ. kunt ,
die kurkvloer bvb zal je wsl als laag-vriendelijk ervaren..  :-D


CiteerIk zal je topic ook bekijken wellicht dat deze extra info en hulp biedt.

is mss  8-) vanwege mijn surrounds uit de canton GLE-lijn

Citaat van: Arjen op augustus 15, 2011, 17:35:45
Wat zou nog verder tot verbetering kunnen leiden ? Kabels ? Db meter ? Akoestiek of andere luidsprekers ?


Arjen

LS-kabels: met 2.5mm² koper zit je in principe goed..

db-meter: best essentieel om handmatig af/bij te stellen, zeker als je de ADSY-meting wil overtreffen

akoestiek: valt altijd wel wat aan te verbeteren, in principe pakt ADSY dit vrij goed aan

andere speakers? tja: die F1 is idd niet meteen de meest verfijnde speaker
als je prima stereo wil bekomen, kun je daar m.i. best wat hoger gaan..  :angel:

Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: Cadfael op augustus 16, 2011, 12:48:18
Ik heb ook de mordaunt short overwogen, maar vond ze iets te donker en mompelig overkwamen. Na een vergelijk met deze, kefs en b&w's ben ik bij mn huidige speakers terecht gekomen waar ik erg tevreden mee ben. Deze klinken veel gedetailleerder. En de laagte is wel iets minder aanwezig maar daar heb ik een sub voor.

Ik kijk voornamelijk films, en af en toe luisteren we wel eens wat jazz/blues of klassieke muziek.
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: Arjen op augustus 16, 2011, 22:17:38
Bedankt Still Life voor je reactie hierbij wat opmerkingen n.a.v.
Misschien moet ik wat duidelijker over hoe te werk ben gegaan met de automatsche metingen. Graag reacties.Ik heb de microfoon op een fotostatief gezet op oorhoogte op de betreffende luisterplekken, dus op de bank, op stoelen. Front 2 Klipsch F1, centre een sony centrespeaker en surround 2 sony's op statieven. Dus geen front high, back high en subwoofer.

Na de meting alles gecheckt en opgeslagen. Afstanden kloppen, Audessey heeft een aanpassing gedaan. De waardes van de ls in db zijn teruggebracht met - netjes.Na deze meting beluister ik het resultaat in stereo en pure en source digital. Wat opvalt bij het gebruik van de uitkomsten van Audessey dat de bassen nog nadrukkelijker (zwaarder klinker, bedompter) Het klopt dat dynamic volume het er niet beter op maakt.

Wellicht dat kurkvloer een boosdoener is, er ligt bij ons niets op de kurkvloer en de muren zijn wel bedekt met lijsten etc maar het klinkt wel hard (bijv bij een visite of veel mensen op bezoek)  Ik heb ook geprobeerd de F1's veel verder van de muur te zetten om te kijken of de bas wat minder nadrukkelijk aanwezig is. Het maakt niets uit. Ik heb het dan niet over zo'n harde bas maar een erg diepe en voelbare bas. Nu vind ik dit laatste niet het ergste want dat deel geeft ook gevoel aan muziek, maar niet als het overheerst.

Los van alles moet ik wel zeggen dat de receiver mij nog steeds boeit en dat ik hierin ook alle vertrouwen heb ! Ik zeg dit omdat ik op dit moment weer heel veel muziek luister en dat is wel eens anders geweest toen ik afknapte van mijn eerste suroundgebeuren. Dus dat is positief. Het geluid is grootser, breder ws door de vloerstaanders die ik nog niet eerder had.

Even over de basisinstellingen vandaag.
Vandaag draaide ik Leonard Cohen - 10 new songs. Een heerlijke cd. Bij stereo moet de bas terug naar -6 (liefst nog verder maar dat gaat niet)en de treble op + 1. Pure/source digital is niet goed naar te luisteren op stand 34 of hoger, veel te veel bas. Dat geld ook voor Solomon Burke - Nothing is impossible die ik ook geluisterd heb. Het is dus niet zo dat het geluid bagger vind, maar ik wil er meer uithalen, minder donker en gezien de instelling die ik nu gebruik moet ik verder met uitzoeken.

De ls kabels zijn ok, de akoestiek aanpakken, of Audisey opnieuw of anders inregelen ? Andere luidsprekers speelt wel door mijn hoofd en is ook geen probleem. De F1's heb ik heel voordelig en zijn pas een 1/2 jaar oud en zien er nog als nieuw uit.  Misschien de F1's als surround ? En op front wat speakers die minder de neiging hebben om het geluid te kleuren en een heldere klank geven :wink:, een droge maar wel voelbare bas dus minder vermoeiend.Budget max 500 - 600,00 voor een paar.

Pietr bedankt voor je reactie over de Mordaunt Short Mezzo 6. Ik zal je bevindingen meenemen,het leek mij wel een aardig alternatief en niet te duur....
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: Marantz 81 op augustus 16, 2011, 22:34:53
Hallo Arjen welkom hier  :-)

Ik heb de Klipsch F2 gehad in het verleden ,voor het geld geen verkeerde speaker ,maar dezelfde ervaring ermee als dat jij hebt teveel aangezet laag waardoor het midden gebied dichtloopt en hoog is wel mooi opzich maar kan wat scherp zijn , en heb nog veel meer gehad

ik denk dat dit wel eens hele mooie speaker kan zijn voor in jou ruimte  http://link.marktplaats.nl/474801643  of deze  http://link.marktplaats.nl/471359569

of opzoek gaan naar de Dali Ikon 5

zelf heb ik ook een vrij harde acoustiek  4,8 bij 6,2 meter kamer en heb de Ikon 6 SE hier gehad ,klinkt gewoon erg goed uitgebalanceerd en gecontroleerd in het laag

Gezien je oppervlakte van woonkamer en ervaring tot nu toe ,lijkt mij die IKON 5 of Suite 1.7 de beste keuze  2 X 13 CM Woofers

de Ikon 6 heeft 2 X 16 CM Woofer

groeten Arjan  byebye
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: still life op augustus 17, 2011, 16:11:15
mss eens de ADSY waardes posten ? of eens proberen met de fronts op small
& dan steeds hoger crossen tot ze minder 'pompen' (80Hz zal je vast beter bevallen)

dan kun je stellen: ja maar: dan mis ik alles daaronder ? 
:yes: & indien aanwezig in de opname, ook de bijhorende problemen..  clown1

CiteerLos van alles moet ik wel zeggen dat de receiver mij nog steeds boeit en dat ik hierin ook alle vertrouwen heb ! Ik zeg dit omdat ik op dit moment weer heel veel muziek luister en dat is wel eens anders geweest toen ik afknapte van mijn eerste suroundgebeuren. Dus dat is positief. Het geluid is grootser, breder ws door de vloerstaanders die ik nog niet eerder had.

TTIWWP

benieuwd naar je opstelling..

verder denk ik dat je idd met een sterk gekleurd geluid zit, & die F1's  nopompom ..

je komt vermoedelijk van monitors af & deze laagproblemen spelen daar gewoon veel minder
het diepe laag mankeer je daarbij maar het is mss nog de beste oplossing voor jouw ruimte

but I like nice fronts (zuilen)..  :yes: dus uitkijken voor goeie (neutrale) weergevers maar...

Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: Marvin op augustus 17, 2011, 16:36:59
Oh oh,..

Verkeerde topic, verkeerd forum zelfs...  :-D
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: Marvin op augustus 17, 2011, 16:48:01
Je zou eens kunnen experimenteren met wat beddengoed op de vloer te leggen, wat kussens onder de banken of iets dergelijks. Even een laken achter de speakers, laken over de lederenbank, etc.
Gewoon eens proberen wat dat doet met je akoestische problemen.
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: WimPeu op augustus 17, 2011, 16:53:46
Citaat van: marvin op augustus 17, 2011, 16:36:59
Oh oh,..

Verkeerde topic, verkeerd forum zelfs...  :-D

:schater:
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: Marvin op augustus 17, 2011, 16:57:57
Niet in de vorm van; Oh wat een verkeerd forum is dit!

:wink:

Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: Arjen op augustus 17, 2011, 21:58:30
 :-D :-D Fijn om zoveel tips en hulpvaardige reacties te krijgen !!! hello. Ik ga morgen Audissey opnieuw z'n werk laten doen en je de metingen eens doorgeven, large en small speakers.  HLPHeeft  de 80hz te maken met de basinstelling, deze ben ik tenminste wel tegen gekomen in het menu en hier heb ik ook al eens mee gevogeld. We zullen zien.

Even voor de duidelijkheid ik heb een Pioneer dvd 575 speler die ook sacd's aankan volgens mij wel een aardig apparaat :wink:, aangesloten digitaal en analloog, stand in menu op auto, de 6004  pakt ook de digitale aansluiting.

Verder geen audio aangesloten. :| Tja en dan die F1's , vandaag naar Piledriver van Status Quo geluisterd teveel pompende bassen te  :-(weinig kippevel bij "Unspoken Word"s". Maar genoeg gezeurd puke ik heb nog wat mogelijkheden voordat de F1's de lucht in gaan.

En ja, ik wil toch wel heel graag vloerstaanders 8-)De Dali Suite 1.7 zoals aangedragen door Marantz 81 is een 4 ohm speaker :cry:De Ikon iets te begrotelijk maar toch het geeft al wel een richting aan :angel:wellicht de Dali Concept 6 die nu te koop is voor 185,00 per stuk?

Dan de akoestische problemen, ik ga eerst inregelen en kijken of dit werkt :roll: en daarna eens stoeien met beddegoed. Bedankt !!! byebye byebye byebye
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: Marantz 81 op augustus 17, 2011, 22:09:32
Ja maar die Dali,s zijn geen zware load voor je versterker  :wink: die 4ohm is alleen maar de gemiddelde impedantie

http://www.dali-speakers.com/en-US/Loudspeakers/Discontinued-series-1/Discontinued-series/SUITE.aspx

toen ik die Ikon 6 SE had heb ik ze aangesloten gehad op een PM5004 instap versterkertje en dat ging al redelijk
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: still life op augustus 18, 2011, 16:03:52
Citaat van: Arjen op augustus 17, 2011, 21:58:30
heeft de 80hz te maken met de basinstelling, deze ben ik tenminste wel tegen gekomen in het menu en hier heb ik ook al eens mee gevogeld. We zullen zien.

:yes: bepaal je de ondergrens voor bas mee die naar je speakers gaat, waar dan in principe een sub overneemt..
hiermee maak je van die F1's eigenlijk regelbare monitors..  :wink:


CiteerEven voor de duidelijkheid ik heb een Pioneer dvd 575 speler die ook sacd's aankan volgens mij wel een aardig apparaat :wink:, aangesloten digitaal en analloog, stand in menu op auto, de 6004  pakt ook de digitale aansluiting.

zeker & vast: evt je cd-input op de SR ook analoog voorzien voor pure direct weergave
given the choice pakt je receiver altijd digital inputs..(auto)

CiteerVerder geen audio aangesloten. :| Tja en dan die F1's , vandaag naar Piledriver van Status Quo geluisterd teveel pompende bassen te  :-(weinig kippevel bij "Unspoken Word"s". Maar genoeg gezeurd puke ik heb nog wat mogelijkheden voordat de F1's de lucht in gaan.

de versmering van boventonen is imho sterk gerelateerd aan die kleuring onderin..
je kan altijd 2nd hand een koppel hoogwaardige fronts proberen te scoren,  B&W'tjes bvb  :angel:

of het budget wat oprekken: speakers koop je voor langere tijd & daar moet je niet zuinig op zijn
andere spulletjes (amps/players) komen & gaan, maar eens je de juiste speakers gevonden hebt..  pompom

Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: Arjen op augustus 19, 2011, 17:07:21
 :-) :-) :-)De zaken staan er inmiddels een stuk beter voor. Still Life bedankt voor je advies hello.
Gisteren ben ik eerst een rustig bezig geweest met het aanpassen van de luidsprekers naar small en dat gaf al een stuk minder bas. Ik gebruikte de subwoofer nog niet. Wel de instelling wanneer de sub moet gaan reageren wat opgekrikt 80hz was nog te veel van het goede, naar 120 -160. Dit leek eerst wel prettig. In stereo kon ik nog niet in de neutrale stand basgevoelige muziek luisteren  :|Dus de bas ook hier iets terug.

Toen was ik ieder geval verlost van de zware indringende bassen. Dit ging echter ook ten koste van het midden, stemmen op de achtergrond alsof ze ineens vertrokken waren,  :eerie: :eerie:
Maar in ieder geval de mogelijkheid om beter te tunen.

Vandaag kwam echter het AHA gevoel :angel: :angel: :angel:Vanochtend de luidsprekerconfiguratie door Audyssey laten doen. Op zes plekken op en rondom de bank inclusief 2 stoel. Inclusief subwoofer (Sony, niet te regelen wel een music en movie schakelaar en regelaar voor de mate van bas.)De resultaten liegen er niet om: op alle 5 ls (front l en r, center, surround l en r) veel aanpassingen met name in de sectie 4,8 en 16kh zowel in Audyssey  als in Audyssey Flat. Wellicht dat Still Life mij zijn emailadres wil geven dan kan ik deze  doormailen voor meer wijsheid :angel:.

Daarna met deze instellingen geluisterd. hello hello Beeld veel rustiger, ruimtelijker, stemmen beter (weer terug van weggeweest ! clown1) Maar bas nog te zwaar aangezet. Na de automatische instelling stond de subinstelling op 120hz.

Daarna de front luidsprekers op small gezet en zoals geadviseerd de basinstelling naar 80.
:-o :-oBeduidend beter, bas een stuk rustiger, bij sommige muziek instelling nog iets omhoog. Ook in multichannel stereo verbluffend ruimtelijk wellicht iets te scherp maar goed hello hello hello hello.
Ik durfde in ieder geval ook weer naar Solomon Burke te luisteren en deze, nog niet zo lang geleden overleden, soulgigant klonk weer als vanouds.

Er zijn nog wat wensjes  :angel:iets minder scherp in het hoog maar toch... dit begint steeds leuker te worden!!!
en natuurlijk andere vloerstaanders die in het menu op large gezet kunnen worden, dus nog wat noten te kraken. :roll:

Groetjes

Arjen
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: still life op augustus 19, 2011, 17:40:44
mooi dat het al wat beter samenspeelt..   pompom

zo zie je maar weer, wat een beetje afstelling doen kan..

CiteerStill Life bedankt voor je advies

no worries..  8-)

CiteeroBeduidend beter, bas een stuk rustiger, bij sommige muziek instelling nog iets omhoog. Ook in multichannel stereo verbluffend ruimtelijk wellicht iets te scherp maar goed    .
Ik durfde in ieder geval ook weer naar Solomon Burke te luisteren en deze, nog niet zo lang geleden overleden, soulgigant klonk weer als vanouds.

al wat stereo (2CH opgenomen) is beluister ik ook gewoon in stereo
de omzetting v/d SR naar multichannel vind ik zelden beter klinken..  :angel:

Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: drees62 op augustus 19, 2011, 20:10:54
Citaat van: Arjen op augustus 19, 2011, 17:07:21
Er zijn nog wat wensjes  :angel:iets minder scherp in het hoog maar toch... dit begint steeds leuker te worden!!!
en natuurlijk andere vloerstaanders die in het menu op large gezet kunnen worden, dus nog wat noten te kraken. :roll:

Groetjes

Arjen

Probeer de Audyssey eens uit op de stand "Front". Ik had op de gewone "Audyssey"-instelling ook wat te veel hoog. Nu super!
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: Marantz 81 op augustus 26, 2011, 15:08:26
Citaat van: pietr op augustus 15, 2011, 20:37:41
Ik heb een SR6004 en had daarop eerst de Monitor Audio RX6 aangesloten. In de winkel klonken ze goed, thuis kwamen ze minder goed uit de verf. Dat lag ook aan het feit dat ze dicht tegen de muur stonden (ook al heeft de RX6 een basreflexpoort aan de voorzijde). Ik heb ze verkocht en heb vandaag speakers gekocht van Tannoy: Revolution Signature DC6T voor een erg mooie prijs. Ook weer Engelse speakers dus. Ik wilde eigenlijk speakers van Canton kopen, maar ik was bang dat ze te schel zouden klinken bij mij (tegelvloer, leren banken etc.). Ik kan je nog niet vertellen hoe de speakers klinken in combinatie met de SR6004.

En hoe bevallen de Tannoy,s  ??
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: pietr op augustus 26, 2011, 20:13:18
Eigenlijk wel errug goed. Nadat ik Audyssey zijn werk had laten doen en ik 's avonds ook dynamisch volume erbij kan gebruiiken, is het een prima speaker.

Overdag, als het volume wat hoger kan, hoor ik een mooi, uitgebalanceerd geluid. Het laag is mooi aanwezig, maar niet boemerig, eerder bescheiden (en niet al te diep). Maar er is zeker een bastoon hoorbaar. De middentonen zijn prima. Ze komen er fantastisch uit bij rustige muziek. Denk aan de nieuwste cd van Adèle. De hoge tonen zijn lekker sprankelend. Bij slechte kwaliteit radio twijfel ik soms of het een beetje snerpt. Maar ik denk dat ik dat de speaker niet kwalijk kan nemen.

Gisteren heb ik mijn receiver verkocht, dus nu kan ik er even niets mee. Ik ben op zoek naar een andere speaker (met netwerkfunctionaliteit en hdmi 1.4). Twee van de kanshebbers zijn SR5006 en NR1602.
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: Marantz 81 op augustus 26, 2011, 20:51:40
en je had een SR6004 en dan ga je een SR5006 kopen  :?  dat is een model lager , en die NR1602 kan ik niet begrijpen  :no: omdat die een heel stuk minder zal zijn als de SR6004 die je hebt gehad , Onkyo  shutup maakt ook zeer mooie recievers www.correct.nl  byebye

Mooi dat je tevreden ben over de speakers  :-) dat is een goed teken over de kwaliteit van de speaker dat je die verschillen waarneemt  :yes: in opname kwaliteit , hoe groot is je woonkamer ?
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: pietr op augustus 26, 2011, 21:54:47
Woonkamer is ongeveer 5 bij 8 meter.

De SR5006 is wel een model lager, maar de techniek is weer twee jaar jonger. Waarschijnlijk zal er wel e.e.a. aan techniek uit de 6xxx serie in zitten.

De NR1602 heb ik vanmiddag gehoord (op KEF X500) en klonk goed. Toch zal die het niet worden denk ik. Ik vermoed de SR5006. Ik ben geen audio- en videofiel, maar wil wel een aardig geluid hebben.

Onkyo wordt niet echt aangeraden in de winkels. Wellicht is Onkyo inmiddels kwalitatief weer op niveau, maar de publieke opinie is moeilijk te veranderen/manipuleren.

Combi van Onkyo 609 receiver met 809 bluray speler heb ik ook overwogen. Maar heb ook naar Yamaha gekeken. De ene zegt: prima, niet te scherp geluid, de ander zegt: veel te fel en direct  :-o. Weet jij het nog???
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: Marantz 81 op augustus 26, 2011, 22:20:57
Aardige woonkamer  :-)

Dat maakt het ook wel moeilijk omdat iedereen weer een andere smaakt/voorkeur heeft ,en in de winkel wordt je ook niet altijd goed voorgelicht  :wink:

de NR1602 lijkt met toch wel tekort schieten in vermogen om de tannoy,s lekker aan te sturen  :-)

Yamaha/Marantz en Onkyo zijn alle drie gewoon goed  :yes:  marantz is wat warmer en heeft een fijne klank Onkyo klinkt mooi neutraal ,evenals Yamaha  , maar dat is allemaal afhankelijk van de gebruikte speakers /acoustiek en persoonlijke smaak

Misschien nog eens een bezoek doen bij HCHIFI  zodat je kunt luisteren op de Tannoy,s   byebye
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: pietr op augustus 26, 2011, 23:32:43
Ik vergis me, het is 5 bij 7,5 meter. Gewoon een rijtjeshuis hoor.

Ik vind Onkyo niet bijzonder qua uiterlijk. De SR5006 begint me steeds meer te bevallen. Yamaha heeft een erg mooie nieuwe receiver: RX-A1010, maar die is te duur, dus het kleine broertje RX-A810 zou het moeten worden.

Dus: RX-A810 of SR5006. Ik was van plan morgen naar Oostrum af te reizen en zaken te gaan doen. Maar... Stassen is nog € 25,- goedkoper met de Marantz set (incl. UD5005).
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: Marantz 81 op augustus 26, 2011, 23:38:03
ach ja wat is gewoon mensen hebbben al snel de neiging om naar andere te kijken die meer bezitten ,maar ofdat ze ook gelukkiger zijn  :-)  30/40 jaar geleden woonden ze met 6 kinderen in een huis wat misschien net meer als de helft is wat jij hebt
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: Marantz 81 op augustus 26, 2011, 23:39:56
die van 25 euro mag het verschil toch niet maken lijkt me  :roll:

beter even luisteren op dezelfde speakers die je hebt  :-)
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: pietr op augustus 26, 2011, 23:51:45
Wordt vervolgd. Yamaha is niet op voorrad bij H&C. Denk dat het weer Marantz wordt  :-D.

Vandaag alvast een led-tv gescoordt: Philips 42".
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: WimPeu op augustus 26, 2011, 23:57:37
Citaat van: pietr op augustus 26, 2011, 21:54:47
Woonkamer is ongeveer 5 bij 8 meter.

De SR5006 is wel een model lager, maar de techniek is weer twee jaar jonger. Waarschijnlijk zal er wel e.e.a. aan techniek uit de 6xxx serie in zitten.

De NR1602 heb ik vanmiddag gehoord (op KEF X500) en klonk goed. Toch zal die het niet worden denk ik. Ik vermoed de SR5006. Ik ben geen audio- en videofiel, maar wil wel een aardig geluid hebben.

Onkyo wordt niet echt aangeraden in de winkels. Wellicht is Onkyo inmiddels kwalitatief weer op niveau, maar de publieke opinie is moeilijk te veranderen/manipuleren.

Combi van Onkyo 609 receiver met 809 bluray speler heb ik ook overwogen. Maar heb ook naar Yamaha gekeken. De ene zegt: prima, niet te scherp geluid, de ander zegt: veel te fel en direct  :-o. Weet jij het nog???

Denk dat de marge op een te dure Marantz gewoon veel interesanter is dus gaan de heren verkopers (behalve te dure receivers) ook bullshit verkopen.
Ik weet dat in Arnhem en in Drenthe het tegendeel staat te spelen van wat de jongens in hun cheap pantalonnetjes je willen doen laten geloven.  :wink:

Just my 2 cents.

Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: Marantz 81 op augustus 27, 2011, 00:10:52
Daarom zij ik ook al van dat je in een winkel niet altijd goed wordt voorgelicht , ik ben al heel wat jaren met audio bezig en heel veel gehoord

Wat beter is of meer voor je geld bied is met name afhankelijk van persoonlijke smaak en het model reciever er zitten uitschieters tussen maar ook minder bieden als ze waard zijn  :-)

Om te gaan luisteren met de speakers is echt het beste omdat je weet hoedat ze klinken acoustiek en de grootte van de ruimte kan daar wel invloed op hebben maar de basis hoe de speakers klinkt blijft hetzelfde en daarom kun je dan voor jezelf het beste vergelijk maken  byebye
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: pietr op augustus 27, 2011, 00:21:12
De speakers kocht ik vorige week, nadat ik ze had beluisterd. De akoestiek in de winkel was heel anders en de speakers waren aangesloten op een dedicated versterker. We luisterden naar Spotify via Sonos. Op basis daarvan heb ik ze gekocht. Thuis klonk het zeker niet slechter.

Nu ik dit topic toch min of meer gekaapt heb: in de categorie € 600,- tot € 800,- zijn de receivers van Onkyo, Marantz en Yamaha dus aan elkaar gewaagd? Is dat zowel qua gebruikte onderdelen als qua klankkleur?
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: Marantz 81 op augustus 27, 2011, 00:29:09
dat is moeilijk te zeggen het zal elkaar niet zoveel ontlopen het is met name persoonlijke smaak de prijs van een product zegt niet altijd alles

klankkleur is wel anders waarbij naar mijn mening yamaha en onkyo dicht bij elkaar zitten en marantz wat warmer is

Ik kan jou niet overtuigen welke van de 3 te kopen , zelf zou ik voor Onkyo gaan  byebye
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: pietr op augustus 27, 2011, 00:33:36
En Wim ook al volgens mij. Hmm... Ik zal er eens een nachtje over gaan slapen.
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: Marantz 81 op augustus 27, 2011, 00:35:02
Lees nog een keer goed wat geschreven is  :wink:
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: WimPeu op augustus 27, 2011, 01:04:02
Kwa specs is de Onkyo superieur tov de concurentie in zijn prijs klasse. Voor de prijs van een 5006 koop je ook (bijna) de 809 van Onkyo. Vergelijk nou die 2 eens met elkaar, puur op specs en mogelijkheden...

Marantz SR-5006
(http://www.cyberselect.co.uk/photos/marantz_SR5006_rear_large.jpg)

Onkyo TX-NR809
(http://www.wikinoticia.com/images2//s3.hiperdef.com/files/2011/05/Onkyo-TX-NR809_Back.jpg)
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: pietr op augustus 27, 2011, 06:39:23
Wim, die 809 ziet er in ieder geval goed uit. Weet jij of er een stabiele voeding in zit? En denk je dat het echt alleen maar de naam is die Marantz een voorsprong geeft? Kun jij in enkele woorden de eigenschappen van jouw 808 beschrijven? Ik ga weer twijfelen.

Wie kan/durft hier iets te zeggen over de combinatie Onkyo - Tannoy (Revolution Signature)?
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: WimPeu op augustus 27, 2011, 09:41:07
Ik wil nou geen Onkyo ambassadeur gaan worden hoor. Probeer slechts mijn ervaring te delen.

Over de kwaliteiten van de 809 zou ik me niet druk maken die kan jouw speaker set met gemak aansturen. Ik heb de afgelopen jaren verschillende receivers gehad. o.a Marantz SR-8002 en een Denon AVR-3808. Dat waren allebei receivers die een stuk hoger in prijs in de markt stonden maar ze halen het niet bij deze midpriced Onkyo die ik nu heb. Al zeg ik het zelf maar de Onkyo geeft een pracht surround plaatje en in stereo doet ie niet veel onder voor vele malen duurdere stereo versterkers die ik heb en heb gehad.  Als je gewoon een stabiele bak wilt met vermogen te over met daarbij alle denkbare nieuwe snufjes (3D, Spotify, Audyssey MultiEQ XT, USB achterop, enz enz) en niet de hoofdprijs wilt betalen kun je niet om de 809 heen. Kwa specs staat ie gelijk met de SR-7005 (op de Audissey Pro mogelijkheid na maar wel weer met talloze andere optie's die de 7005 weer niet heeft) Nog een groot pluspunt tov de concurentie is een super eenvoudig in te leren AB. Heb ik ook nog niet eerder gezien (de eenvoud daar van bedoel ik dan heh) bij andere merken.

Zo en nu ga ik naar Arjan... byebye
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: Marantz 81 op augustus 27, 2011, 09:49:43
807 voor een prikkie  :yes:

KLIKKERDEKLIK (http://www.correct.nl/artikel.php?SUBMENU=Assortiment&DIVISIE=special&MNEMONIC=special&TAG_ID=1059&ARTNR=389638B)

Ik weet de verschillen niet ten opzichte van de 809 ( 899 euro ) maar hij is wel erg goedkoop ,zijn natuurlijk nog meer zaken


Tot zo wim  byebye
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: pietr op augustus 27, 2011, 10:26:29
Wim en Arjan, bedankt voor jullie input.

Ik begin wat door te draaien denk ik. Ik wil eigenlijk niet teveel op de specificaties letten die de fabrikanten trots vermelden op hun websites.

Wim, i.p.v. de 809 zou ik ook de 609 kunnen overwegen. Voor mijn gebruik wellicht al voldoende.
Dus:
*Onkyo 609 (809) met bijpassende bluray. Is de bluray 309 al voldoende? Ik denk het wel, in 2011 hoef je, met hdmi, niet meer zoveel te investeren in een bron.


Zojuist contact gehad met een lokale winkel en die is wel iets duurder dan de goedkoopste optie via internet, maar hij heeft er toch een mooie prijs van gemaakt. De monteur daar sprak duidelijk zijn voorkeur uit voor Marantz, met name op stereogebied staat dat merk zijn mannetje met zijn receivers. De voeding schijnt nogal goed te zijn. Op surroundgebied was Denon een goede keuze zei hij. Enfin, ik heb maar één set nodig  :-D en het is de Marantz geworden.

*Marantz SR5006 met UD5005

* Denon AVR-1912 met bijpassende bluray.

Een van deze drie zou het kunnen worden. Liefst vandaag nog, want ik heb al drie dagen geen receiver meer.

Enne... veel luisterplezier samen. Ik neem aan dat dat het doel van het bezoek is.
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: drees62 op augustus 27, 2011, 14:28:25
Citaat van: WimPeu op augustus 27, 2011, 09:41:07

Over de kwaliteiten van de 809 zou ik me niet druk maken die kan jouw speaker set met gemak aansturen. Ik heb de afgelopen jaren verschillende receivers gehad. o.a Marantz SR-8002 en een Denon AVR-3808. Dat waren allebei receivers die een stuk hoger in prijs in de markt stonden maar ze halen het niet bij deze midpriced Onkyo die ik nu heb.

Toch even een kleine aanvulling. Pas geleden sprak ik iemand van onze audioclub die zijn Onkyo 908 weer had verkocht omdat hij de stereokwaliteiten van dat ding ver beneden de maat vond. Zo zie je maar weer. Je kunt daarom niet zomaar zeggen dat een Onkyo beter presteert dan een Marantz. . . . of andersom.
Overigens vertelde hij er wel bij dat een vriend van hem een 808 had van Onkyo en dat die veel beter was. Misschien is die 808 gewoon een voltreffer geweest van Onkyo  :angel:

Veel belangrijker is de match van de versterker met de speakers i.c.m. met je eigen akoestiek. Ook gaat het om wat je zelf prettig vind klinken. Zo vind ik bijvoorbeeld dat het bij Wim super klinkt in stereo maar toch prefereer ik voor een avondje luisteren de Marantz-sound. Is puur een kwestie van persoonlijke smaak.
Wim is bijv rock 'n roll en ik meer west-coast,  :-D :-D :-D

Daarom ontkom je er eigenlijk ook niet aan om veel zelf te gaan luisteren, het liefst in je eigen luisterruimte. Ik koop zelf niet gauw meer iets wat ik niet thuis heb kunnen beluisteren in mijn eigen set-up.
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: pietr op augustus 28, 2011, 02:58:02
Ik heb een nieuw topic geopend om verder te gaan over mijn off-topic geneuzel  :roll:. Zie "Home Cinema". Dan kan het hier ook weer on-topic.
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: Cornelis1921 op augustus 28, 2011, 04:14:08
 nonono
Citaat van: drees62 op augustus 27, 2011, 14:28:25
Citaat van: WimPeu op augustus 27, 2011, 09:41:07

Over de kwaliteiten van de 809 zou ik me niet druk maken die kan jouw speaker set met gemak aansturen. Ik heb de afgelopen jaren verschillende receivers gehad. o.a Marantz SR-8002 en een Denon AVR-3808. Dat waren allebei receivers die een stuk hoger in prijs in de markt stonden maar ze halen het niet bij deze midpriced Onkyo die ik nu heb.

Toch even een kleine aanvulling. Pas geleden sprak ik iemand van onze audioclub die zijn Onkyo 908 weer had verkocht omdat hij de stereokwaliteiten van dat ding ver beneden de maat vond. Zo zie je maar weer. Je kunt daarom niet zomaar zeggen dat een Onkyo beter presteert dan een Marantz. . . . of andersom.
Overigens vertelde hij er wel bij dat een vriend van hem een 808 had van Onkyo en dat die veel beter was. Misschien is die 808 gewoon een voltreffer geweest van Onkyo  :angel:

Veel belangrijker is de match van de versterker met de speakers i.c.m. met je eigen akoestiek. Ook gaat het om wat je zelf prettig vind klinken. Zo vind ik bijvoorbeeld dat het bij Wim super klinkt in stereo maar toch prefereer ik voor een avondje luisteren de Marantz-sound. Is puur een kwestie van persoonlijke smaak.
Wim is bijv rock 'n roll en ik meer west-coast,  :-D :-D :-D

Daarom ontkom je er eigenlijk ook niet aan om veel zelf te gaan luisteren, het liefst in je eigen luisterruimte. Ik koop zelf niet gauw meer iets wat ik niet thuis heb kunnen beluisteren in mijn eigen set-up.
Beste André, west-coast en Rock 'n Roll gaan uitstekend samen heb naast veel R'n R, ook veel west-coast zoals het comlete œvre van Steely Dan en 'The Nightfly' van Donald Fagen behoort tot mijn persoonlijke favorieten. Groet, Cor.
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: WimPeu op augustus 28, 2011, 10:30:54
Citaat van: drees62 op augustus 27, 2011, 14:28:25
Citaat van: WimPeu op augustus 27, 2011, 09:41:07

Over de kwaliteiten van de 809 zou ik me niet druk maken die kan jouw speaker set met gemak aansturen. Ik heb de afgelopen jaren verschillende receivers gehad. o.a Marantz SR-8002 en een Denon AVR-3808. Dat waren allebei receivers die een stuk hoger in prijs in de markt stonden maar ze halen het niet bij deze midpriced Onkyo die ik nu heb.

Toch even een kleine aanvulling. Pas geleden sprak ik iemand van onze audioclub die zijn Onkyo 908 weer had verkocht omdat hij de stereokwaliteiten van dat ding ver beneden de maat vond. Zo zie je maar weer. Je kunt daarom niet zomaar zeggen dat een Onkyo beter presteert dan een Marantz. . . . of andersom.
Overigens vertelde hij er wel bij dat een vriend van hem een 808 had van Onkyo en dat die veel beter was. Misschien is die 808 gewoon een voltreffer geweest van Onkyo  :angel:

Veel belangrijker is de match van de versterker met de speakers i.c.m. met je eigen akoestiek. Ook gaat het om wat je zelf prettig vind klinken. Zo vind ik bijvoorbeeld dat het bij Wim super klinkt in stereo maar toch prefereer ik voor een avondje luisteren de Marantz-sound. Is puur een kwestie van persoonlijke smaak.
Wim is bijv rock 'n roll en ik meer west-coast,  :-D :-D :-D

Daarom ontkom je er eigenlijk ook niet aan om veel zelf te gaan luisteren, het liefst in je eigen luisterruimte. Ik koop zelf niet gauw meer iets wat ik niet thuis heb kunnen beluisteren in mijn eigen set-up.

Die bestaat niet.. :wink:

En nu op weg naar de voorbereidingen voor mijn (ons  :-D) jaarlijkse festival. Dit jaar met als topper Queenie uit tjechie. De Queen tribute band van europa... HB
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: JohnWx op augustus 28, 2011, 11:16:13
Citaat van: pietr op augustus 26, 2011, 21:54:47
Woonkamer is ongeveer 5 bij 8 meter.

De SR5006 is wel een model lager, maar de techniek is weer twee jaar jonger. Waarschijnlijk zal er wel e.e.a. aan techniek uit de 6xxx serie in zitten.

De NR1602 heb ik vanmiddag gehoord (op KEF X500) en klonk goed. Toch zal die het niet worden denk ik. Ik vermoed de SR5006. Ik ben geen audio- en videofiel, maar wil wel een aardig geluid hebben.

Onkyo wordt niet echt aangeraden in de winkels. Wellicht is Onkyo inmiddels kwalitatief weer op niveau, maar de publieke opinie is moeilijk te veranderen/manipuleren.

Combi van Onkyo 609 receiver met 809 bluray speler heb ik ook overwogen. Maar heb ook naar Yamaha gekeken. De ene zegt: prima, niet te scherp geluid, de ander zegt: veel te fel en direct  :-o. Weet jij het nog???

Onkyo is marktleider in NL (GFK)

En goede verkopers verkopen alleen maar wat op voorraad staat of bonus heeft

Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: WimPeu op augustus 28, 2011, 16:56:30
Citaat van: pietr op augustus 27, 2011, 10:26:29
Wim en Arjan, bedankt voor jullie input.

Ik begin wat door te draaien denk ik. Ik wil eigenlijk niet teveel op de specificaties letten die de fabrikanten trots vermelden op hun websites.

Zojuist contact gehad met een lokale winkel en die is wel iets duurder dan de goedkoopste optie via internet, maar hij heeft er toch een mooie prijs van gemaakt. De monteur daar sprak duidelijk zijn voorkeur uit voor Marantz, met name op stereogebied staat dat merk zijn mannetje met zijn receivers. De voeding schijnt nogal goed te zijn. Op surroundgebied was Denon een goede keuze zei hij. Enfin, ik heb maar één set nodig  :-D en het is de Marantz geworden.



Ja, :yes: een beest van een voeding...daarom weegt de hele receiver wel 10,6 kilo... :wink:  HLP
Titel: Re: Luidsprekertips en ervaringen met SR 6004
Bericht door: WimPeu op augustus 28, 2011, 16:58:49
Je moet dit trouwens niet persoonlijk opvatten Pietr...is meer een knipoog naar de heren verkopers... pompom