Goedeavond iedereen,
Ben een newbie hier byebye op het forum maar zeker ook met apparatuur, nu heb ik eindenlijk een marantz sr 7001 kunnen kopen maart krijg er geen geluid uit. Waarschijnlijk wat ik denk is dat na het auto calibreren of ervoor heb ik alle speakers op none gezet, maar nu kom ik absoluut niet meer in dat programma en zelf kan ik ook niet vinden hoe ik alles moet resetten naar de fabrieksinstellingen want zo kom ik er niet uit.
Was er zo blij mee maar na 5 uur pielen iets minder haha, ik hoop dat jullie mij kunnen helpen, heb de gebruiksaanwijzing zeker gelezen. Het menu`tje heet speaker config?
Kom er zelf niet meer uit,
Mvgr Ricardo en fijne valentijn of avond verder.
Hoi
je gaat naar menu en dan optie 2
Je gaat naar manual speakers setup
Je zet daar de gewenste speaker op large small of none
Subwoofer kun je op yes of no zetten
Dan heb je ook nog de bassmix die kan op both of mix
Die laaste optie kun je bepalen als je subwoofer met alles meedoet of alleen bij .1 matriaal
Verder kun je in optie 1 de input selecteren dus welk apparaat met welke ingang moet samenwerken
Suc 6 ermee
Deze instellingen heb ik gedaan in het menu 2, heb ze op small gezet, dus deze settings zijn goed maar als ik de automatische calibratie doe dan geeft hij in achteraf in het rapport allemaal none, dit komt volgens mij omdat ik dat de eerste keer heb ingevoerd wat eigenlijk een foutje was. Maar ik krijg het niet voor elkaar, weet ook niet of dit het exacte probleem is maar hoop er echt uit te komen.
groetjes ricardo
Je hebt PM
Heb vanavond nog eens de gebruiksaanwijzing gelezen maar krijg er met geen mogelijkheid geluid uit, begrijp er helemaal niks van alles nog gecheckt maar het wilt niet ben even radeloos en weet niet wat te doen resetten gaat volgens mij ook niet.
Wie helpt mij,
Het is voor de hand liggend, maar ik vraag het je toch maar even:
Je heb bij die automatische calibratie wél de meetmicrofoon gebruikt, en deze op de juiste manier aangesloten?
Heb je wel geluid met wanneer je de speakers handmatig om small of large zet?
Ja dat is het vreemde ervan, wanneer ik auto callibreer geeft hij in het menu daarna dat alles op none staat terwijl ik heel licht wel wat geluid hoor. Als ik op de hand instel dan krijg ik wel geluid uit de speakers, maar ik heb ook helemaal geen geluid op bijvbeeld de dvd speler de versterker geeft het wel door aan de tv maar produceerd zelf geen geluid?
Ook de radio krijg ik helemaal niks uit, er is iets verkeerd ingesteld denk ik ondanks dat ik alles goed gelezen heb. hoop dat iemand mij kan helpen?
groetjes
Heb je overal de juiste bekabeling op de juiste plek (geen kortsluitende bekabeling naar speakers)
Ook de instellingen in menu 1 (digitaal analoog voor ingangen) zijn ook van invloed
voor het gebruik van de microfoon moet het ECHT muisstil zijn in je kamer
succes
Ik vermoed ook dat je je speakers verkeerd hebt aangesloten.
Tijdens de audiocalibratie moet je ruis horen komen uit al je aangesloten speakers. De ruis is vrij luid, hoor je nog in de kamer ernaast met de deuren toe. Vermoedelijk hoor jij niks, en meet je microfoon geen geluiden, dus stelt hij alles in op NONE.
1. controleer nog maals je bekabeling, haal desnoods alles eens los, en sluit alles opnieuw aan.
2. haal de stroomkabel eens voor een paar uur uit het stopcontact
3. nog steeds geen geluid, dan vrees ik dat je ergens een defect hebt.
Citaat van: dmeerpa op februari 16, 2008, 10:20:13
Ik vermoed ook dat je je speakers verkeerd hebt aangesloten.
Tijdens de audiocalibratie moet je ruis horen komen uit al je aangesloten speakers. De ruis is vrij luid, hoor je nog in de kamer ernaast met de deuren toe. Vermoedelijk hoor jij niks, en meet je microfoon geen geluiden, dus stelt hij alles in op NONE.
1. controleer nog maals je bekabeling, haal desnoods alles eens los, en sluit alles opnieuw aan.
2. haal de stroomkabel eens voor een paar uur uit het stopcontact
3. nog steeds geen geluid, dan vrees ik dat je ergens een defect hebt.
Dit lijkt mij een zeer voor de hand liggende stappenplan. :yes:
Heb de versterker de hele nacht uit het stop contact gehad, als ik auto calibreer hoor ik heel zacht wat ruis. Wanneer ik in het menu kom waar ik handmatig de mtr waar de boxen uit elkaar staan kan invoeren , druk ik op next dan ga ik een menu verder waar ik DB kan min en plussen.
Wanneer ik in dat menu iedere zone apart langs ga door met de cursor naar beneden te gaan geeft iedere box geluid dat is het vreemde ervan, naja het is wel ruis, en de subwoofer klinkt natuurlijk ofdat er een aardbeving aan het gaan is.
Dus ga ik ervan uit dat het goed is aangesloten!
Zal wel eens kijken of ik foto`s kan maken van de menu`s opzich, anders weet ik het echt niet wat kan het nou zijn.
groetjes ricardo
De speakers lijken goed aangesloten, ben je nu wel de speakersinstelling 'none' overal kwijt?
Krijg je nu helemaal nergens geluid uit jouw set, ook niet met de tuner (wel aansluiten op de kabel / antenne en op een juiste frequentie afstemmen)?
In de receiver moet je voor alle aangesloten apparaten het type ingangskanaal instellen, heb je dit gedaan?
Dit kan in hoofdmenu 1. Zo zet je cd bijvorbeeld op analoog om het signaal van de analoge cd-aansluiting in te stellen. Heb je de cd-speler digitaal aangesloten, stel hier dan de betrefende digitale ingang (die zijn genummerd) in.
De automatische calibratie geeft nog steeds none aan, en heb die pagina al een beetje ingesteld maar dat moet toch buiten de tuner staan, ik heb de fm antenne ingeplugged maar kreeg echt niks als ik het volume dan harder zet hoor ik ook geen geruis, maar zal wel foto`s maken van het menu`tje
Maak misschien ook eens een foto van je kabel aansluitingen achteraan.
Ik denk echt niet dat er iets mis staat in je instellingen. Deze worden juist aangepast met de calibratie.
Voor mij ofwel verkeerde aansluiting ofwel defete receiver.
Als ik u was ALLE kabels loskoppelen op de receiver.
Enkel je 2 fronts speakers aansluiten.
Calibratie starten. Deze sluit je aan op de 2 connectoren rechtsbovenaan. dus zwart van de speaker naar zwart van de receiver, rood van de speaker op respectivelijk wit en rood op de receiver. Als dat reeds lukt, de center toevoegen de groene en zwarte connector. Lukt dit ook de rears aansluiten deat zijn die rechts onder op de receiver blauw-grijs en de 2 zwarte.
(http://www.marantz.jp/ce/products/hometheater/avamp/sr8002/images/sr8002_rear.jpg)
Het vreemde blijft dat ik wel ruis heb wanneer ik ze handmatig instel, als ik de tuner aanzet (waar je volgens mij altijd wel geluid of in iedergeval ruis uit moet krijgen ) hoor ik helemaal nix. De boxen zijn dus goed aangesloten, maar de versterker geeft gewoon geen signaal door op de een of andere manier.
Mute staat op off dus dat kan het ook niet zijn zal wel wat foto`s maken, ga nu echt denken dat ie kapot is, maar twijfel nog steeds dit is mijn eerste versterker dus tja kan wel eens wat fout gaan mischien.
maak vandaag nog foto`s
groetjes ricardo
Ik ben er niet zeker van, maar volgens mij geeft mijn receiver geen ruis als hij geen ontvangst heeft. Dus stem voor deze zekerheid wel af op een gebruikte Fm-frequentie. Let daarbij even op de de frequenties van de kabel afwijken van die in de ether.
Hier een foto van de achterkant van de sr 7001, volgens mij heb ik niks fout gedaan.
ruis heb ik niet, alleen bij het handmatig instellen, dus boxen zijn goed aangesloten volgens mij het is iets anders.
Je moet sowieso een eerst goed lezen naar de tips en vragen die we stellen.
De ruis waar ik het over heb is de ruis waar jij op doelt wanneer de tuner is ingeschakeld, maar geen radiofrequentie wordt opgepikt. Volgens mij geeft de marantz dan geen ruis, maar hoor je helemaal niks. Daarom geef ik ook aan dat je wel een gebruikte radiofrequentie op opzoeken wil je kunnen testen of het radio-signaal wel doorkomt. Maar op jouw foto is er geen kabel of antenne aangesloten, en dus ontvang je geen radio, en dus zal je ook niks horen.
Verder heb je jouw speakers zo te zien verkeerd aangesloten. Er is niks aangesloten op de Front terminals (die zitten rechts boven, zoals Dmeerpa ook al eerder aangaf). Dáár moet je dus juist jouw frontspeakers op aansluiten, en nergens anders (tenzij je gaat Bi-ampen, maar dat is een ander verhaal).
De speakerdraden op de Surround Back terminals (die zitten links boven) gebruik je alleen voor de achterste surround speakers. Deze heb je alleen in een 6.1 / 7.1 opstelling. Als je een 5.1 opstelling hebt, gebruik je voor de surround de Surround terminals.
Verder zie ik helemaal geen geluidsbronnen aangesloten, alleen een HDMI-out (dus een signaal uit de receiver, ) en een s-video kabel. Welke geluidsbronnen wel / denk je nu op de receiver aan te sluiten??
Citaat van: ricardoso8 op februari 21, 2008, 08:58:30
Hier een foto van de achterkant van de sr 7001, volgens mij heb ik niks fout gedaan.
ruis heb ik niet, alleen bij het handmatig instellen, dus boxen zijn goed aangesloten volgens mij het is iets anders.
Duidelijk verkeerd aangesloten, gelukkig maar misschien. Nu een tekening is soms duidelijker dan woorden. Hopelijks helpt dit je nu wel.
(http://www.aquariumclubbrugge.be/images/aansluiting.jpg)
Hey allemaal,
Eerst even 2 oordelen uit de weg ruimen, Rob G als je de foto eens opsla op je harde schijf en dan eens vergroot zie je wel degelijk de FM antenne. Heb ook op de Digitale ingang voorin de versterker de aux2 daar zit het geluid in. Nu heb ik ook de tuner op een kanaal gezet. Maar had helemaal geen geluid.
Verder maakt het volgens mij weinig uit, dat die 2 fronts anders geplaatst hadden moeten worden, want dan zou er toch altijd geluid uit moeten komen of zie ik dit verkeerd, vind het ontzettend fijn dat jullie me hierin helpen dat zowiezo.
Ik heb nog 2 speakers bij besteld maar zal het eerst eens met dit moeten doen, zal wel meteen de speakers omzetten.
Nu heb ik vanavond nog eens de gebruiksaanwijzing gelezen en kwam eigenlijk niet echt iets tegen wat verkeerd kon zijn, dus werd eigenlijk steeds meer radeloos, totdat ik nog eens goed voor de versterker ging zitten nu drukte ik de surround mode knop en, paar klappen van mijn hart tegen het plafond want er was ineens geluid. Meteen op de tuner gezet en ieder kanaal gaf geluid gelukkig. Het zat hem dus in deze surround mode, want het nu muziek en wat een geluid komt eruit die tuner.
Morgen hopen dat de auto callibratie werkt, heb meteen ff filmpje opgezet maar het surround geluid viel me eigenlijk tegen. Morgen maar ff verder installeren.
Ik hou jullie op de hoogte,
groetjes ricardo
Gewoon voortaan eerst even de manual lezen en adviezen opvolgen... en niet zo eigenwijs zijn dan kom je er wel :wink:
als dat knopje 7.1ch-in heet.
lach ik me rot, dat heb ik een week geleden al verteld... :-D
Haha,
Nee dat knopje heet surround mode en zit schuin boven de 7.1, vind het ook een beetje raar dat het met een mode heeft te maken dat ie geen geluid geeft.
Bedankt allemaal en ga straks de boel eens verder aansluiten.
fijn weekend iedereen
Citaat van: ricardoso8 op februari 22, 2008, 08:56:43
Haha,
Nee dat knopje heet surround mode en zit schuin boven de 7.1, vind het ook een beetje raar dat het met een mode heeft te maken dat ie geen geluid geeft.
Bedankt allemaal en ga straks de boel eens verder aansluiten.
fijn weekend iedereen
Vermoedelijk stond de receiver in Pure direct, Source Direct of stereo. In deze modes worden enkel beide fronts gebruikt. Zoals we u al hebben duidelijk gemaakt zijn uw speakers op de verkeerde uitgangen van de reciever aangesloten. Je hebt op de receiver geen enkele luidspreker aangelsoten voor de fronts.
Dus sluit alles maar aan zoals op mijn voorgaande tekening. Alles zal dan wel prima werken.
Dus het is zeker belangrijk dat elke speaker op de juiste uitgang is aangesloten. Zoals jij het nu gedaan had, werde je fronts gebruikt als surround speaker, je surround speakers als back speakers, je centr zit juist denk ik, en je had geen fronts....
Citaat van: dmeerpa op februari 22, 2008, 12:29:48
Vermoedelijk stond de receiver in Pure direct, Source Direct of stereo. In deze modes worden enkel beide fronts gebruikt. Zoals we u al hebben duidelijk gemaakt zijn uw speakers op de verkeerde uitgangen van de reciever aangesloten. Je hebt op de receiver geen enkele luidspreker aangelsoten voor de fronts.
Dus sluit alles maar aan zoals op mijn voorgaande tekening. Alles zal dan wel prima werken.
Dus het is zeker belangrijk dat elke speaker op de juiste uitgang is aangesloten. Zoals jij het nu gedaan had, werde je fronts gebruikt als surround speaker, je surround speakers als back speakers, je centr zit juist denk ik, en je had geen fronts....
ja, aparte homecinema opstelling!! :-D
Citaat van: marvin op februari 22, 2008, 13:02:43
ja, aparte homecinema opstelling!! :-D
Hij wil de concurrentie aangaan met BOSE 123, door net het omgekeerde te doen, Surround zonder fronts :schater: :schater: :schater:
Maar dit verklaart inderdaad jouw probleem, aangezien niet altijd een surround mode wordt gebruikt en je geen fronts aangesloten hebt. De frontspeakers zijn altijd de meest belangrijke speakers, dezelfde die voor gewoon stereo wordt gebruikt.
Als je nog geen surround speakers hebt, dan enkel de speakers op front aansluiten.