Citaat van: CineMarantz op april 21, 2025, 16:11:08Geen Seconddeal, gewoon nieuw
Sorry foutje toen ik de naam van de speakers heb gekopieerd op het net, stnd blijkbaar iets voor die er totaal niet hoorde te staan

Sorry
Citaat van: CineMarantz op april 21, 2025, 16:11:08Jij weet toch ook wel dat op een afstand van 1 meter naar links, 1.5 meter naar de Center en 2 meter naar rechts, dat 2.5 - 4 of 6mm geen enkele invloed heeft ?
Ik heb alles op 1.5mm OFC koper, Front en Center zijn dan Zilver/OFC.
Ik moet sowieso voor de andere speakers teveel door bochten en gaatjes, daar is 2.5 en hoger te dik en stug voor.
Langste stuk is bij mij 15 meter, dat is voor Surround Back L en Rear Height L, de rest is allemaal korter en veel korter.
En zeker, die paar euro per meter maakt niet uit, de dikte ga je wel direct merken.
In het verleden wel 2.5 en 4mm gehad, merkte er niets van, maar goed, baad het niet, schaad het niet.....
Beneden de 1.5mm zou ik niet doen, ondanks dat het op korte afstanden kan.
0,35mm kan zelfs ook nog tot 4 meter.
Je moet de gemiddelde speaker eens open maken, pisdunne bedrading word daarin gebruikt.
Popschool Maastricht:
Maximale belasting aangegeven bij 8 Ohm luidsprekers, bij 4 Ohm luidsprekers dient de helft van de genoemde maximale lengte te worden aangehouden.
1,5mm², maximaal 300 Watt tot een lengte van 15 meter.
2,5mm², maximaal 450 Watt tot een lengte van 25 meter.
4mm², maximaal 1000 Watt tot een lengte van 35 meter.
6mm², maximaal 2000 Watt tot een lengte van 60 meter.
Ik ben nu niet direct een 'believer' als het over speakerkabels gaat.
Maar dan heb ik het over de speciale technieken en handelingen.
Maar draaddikte is een belangrijke factor in de prestaties van luidspreker- en audiokabels en dara geloof ik wel in.
Dat ze dik genoeg zijn voor 300Watt op 15meter is een feit.
Maar tot 20 feet (6m) wordt 12AWG (4mm) aangeraden.
Los van het vermogen, speelt ook skin effect een rol.
Het skineffect beïnvloedt de kwaliteit van kabels en de mate waarin ze de geluidsoverdracht beïnvloeden, vooral als het gaat om kabels.
Zilver heeft wel een lagere weerstand dan koper waardoor het helpt tegen het skin effect, maar zilverdraad kleurt ook het geluid kunstmatig waardoor de hogere frequenties worden benadrukt en de luisteraar geen neutraal geluid krijgt. Daarom dat ik geen fan ben van zilver in mijn set. Ik vind iets snel te schel klinken (ook een reden dat ik geen KEF en B&W fan ben), wat niet wil zeggen dat anderen dat net juist wel graag hebben. Misschien ook te maken hoe het met onze oren gesteld is.
Citaat van: CineMarantz op april 21, 2025, 16:13:31PS. het is wel aan te raden om deze jumpers om te draaien, dus dat de aansluiting vanaf de receiver/versterker als eerste naar de woofer gaat, dan naar de mid/tweeter.
Heeft te maken met evt hoger frequent storingen die de onafgeschermde speakerkabel oppikt, die dan eerst door het woofer crossover filter gaan en zo daar al "verdwijnen" voordat het naar de mid/tweeter kant gaat.
Dit wordt gezien als een van de voordelen van een gesepareerde hoog/laag aansluiting tov een enkele aansluiting.
Zal ook best wel wat marketing in zitten...... 
Mijn speakers hebben spades, en steken dus wel degelijke op de onderste connectoren.
Citaat van: TurboMarco op april 21, 2025, 17:22:23Waarom op de korte afstand 4mm² en op de lange afstand 1,5mm² ? dit zou toch andersom moeten zijn.
Zelf heb ik op de korte afstand ook 4mm² gehad maar dat was omdat ik die kabel ooit gekregen had, recentelijk heb ik alles met 2,5mm² (van de rol) aangesloten en er is geen enkel verschil met de oude situatie wat ook wel logisch is.
In theorie wel.
Maar de 4mm² is ook een recuperatie. 4mm² lijkt me nu wel overkill voor een surrounds of atmos speakers.