hai hello
ik ga vandaag een Rotel rc1070/ rb1070 voor/eind versterker combi aansluiten en eens uitgebreid luisteren en vergelijken met mijn classe cap151 en creek EVO versterkers pompom
De rotels zijn samen met bij passende tuner en cd speler bij mij aan het logeren ivm verouwing bij de eigenaar, oja en ook zijn dynaudio audience 72 speakers( die ik een beetje schel vondt klinken Maurice :wink:)
ik blijf bij dit alles gebruik maken van een marantz cd10
ik laat verder wel weten hoe en wat we er hier van vonden
grtz mars byebye
Ik heb dat wel vaker gehoord dat men Dynaudio met Rotel schel vind klinken.
ja vind ik ook
ben nu aan het luisteren ( over studio de schop speakers en vindt het geluid van de rotels mooi ( zeg maar plezierig maar er zit geen maar dan ok helemaal geen diepte ( 3d werking) tot nu toe)
we gaan nog even veranderen zo
grtz mars HB
Dynaudio en Rotel zijn beiden ongelooflijk neutraal, dus wordt idd snel te kaal.
Rotel gaat wel weer veel beter met veel Engelse merken, of in ieder geval warmere speakers.
yep klopt ,
met die studio de schop speakers een wat warmer geluid dan dynaudio audience 72, als ik morgen terug ben van mijn werk , meer hier over
grtz mars
ps; rotel zorgt wel dat de artiest in kwestie, zowat bij je op schoot zit, ( ik denk toch dat ik maar een cdtje met beyonce ga downloaden :wink:haha)
Citaat van: mars op juni 18, 2007, 10:08:22
ps; rotel zorgt wel dat de artiest in kwestie, zowat bij je op schoot zit, ( ik denk toch dat ik maar een cdtje met beyonce ga downloaden :wink:haha)
Beyonce & Shakira :-D :-D
Citaat van: Marco op juni 18, 2007, 10:24:26
Citaat van: mars op juni 18, 2007, 10:08:22
ps; rotel zorgt wel dat de artiest in kwestie, zowat bij je op schoot zit, ( ik denk toch dat ik maar een cdtje met beyonce ga downloaden :wink:haha)
Beyonce & Shakira :-D :-D
okeeeeeeee als het moet neem ik ze allebei wel :wink:
de rotel set blijft hier ook nog even staan voor onbepaalde tijd , ik heb gister systematic chaos gedraaid ( marco :wink:) en om het zo te noemen ; dit spul rockt HB maar loep zuiver wel , het is een hoog vermogen eind versterker , en dan bedoel ik natuurlijk geen watts , maar dat merk je goed hoor
grtz mars HB
Yups Rotel rockt HB
in mijn luistergrot is Rotel het merk met de hoogste in your face gehalte,en ik vind dat Rock/Metal het daar lekker op doet,voor wat meer rustige muziek prefereer ik toch wel de Marantz :-)
yeaps
ik versta je HB
grtz mars HB
systematic chaos vind ik trouwens wel het mooiste werk van Dreamtheater tot nu toe,heb je ook de special edition?
yeah waanzinnige cd is dat , en euh, nou moet je niet boos worden maar ik heb een copie , maar ik vind hem wel zo goed dat ik het origineel wil hebben, ga ik vanmiddag kopen!!
Die special edition he , zit daar nog extra materiaal bij?
grtz mars
Bij de SE zit een dvd bij met de tot standkoming van de album,ook is het hele album in 5.1 multichannel te beluisteren,en ik moet zeggen dat het de mooiste multichannel opname is die ik ooit gehoord heb notworthy notworthy
hai marco
ik heb hem gehaald , ik kan alleen niet 5.1 spelen maar dat geeft niet want dit is voor mij tot nu toe, album numero uno van 2007 HB
en over die rotel set ( om het nog even binnen deze topic te houden) is het niet meer in you,re face , maar regel recht midden in je bek :wink:
helemaal ok
laterz mars HB
De RB1090 komt vast en zeker aan de beurt hiero :-P ,ik wacht nog even dat ze wat goedkoper worden :-D
(http://www.superfi.co.uk/images/rb1090lg.jpg)
(http://www.audio-romanesque.com/job1.files/rb1090no1.jpg)
notworthy notworthy
(http://www.homecinema-fr.com/minisite/salon2006/tri2/PICT0107.jpg)
geinig dingentje
Citaat van: Marco op juni 23, 2007, 10:18:48
De RB1090 komt vast en zeker aan de beurt hiero :-P ,ik wacht nog even dat ze wat goedkoper worden :-D
(http://www.superfi.co.uk/images/rb1090lg.jpg)
(http://www.audio-romanesque.com/job1.files/rb1090no1.jpg)
notworthy notworthy
(http://www.homecinema-fr.com/minisite/salon2006/tri2/PICT0107.jpg)
hahaha moest vandaag op parkpop hier in den haag werken ( alles staat klaar voor morgen ) maar dit voormaat mistaat niet in een pro audio set up
grtz mars HB
lol er zitten naast voetjes onder de versterker ook wieltjes :lol: :lol:,ik vind dat wel iets PA achtig hebben.
(http://www.areadvd.de/images/2006/nad_vs_rotel_endstufe_rotel_detail_rollen.jpg)
hai Marco
Zo het is nu half vijf in de ochtend , en mijn taak voor parkpop 2007 zit er weer op pompom
Een compleet verzopen dag nopompom haha als je dat publiek bij sommige acts in de regen en modder toch helemaal uit hun dak zag gaan , toen had ik toch zoiets van , er veranderd ook helemaal niets pompom( in de goede zin van het woord hoor) elke nieuwe generatie vind dit soort dingen kicken pompom
Maar persoonlijk kan ik me leukers voorstellen om te doen! Dan tot aan mijn kruin onder de modder te zitten , en dat de bagger je broek uit loopt
hey die Rotel op die foto man , hahaha die wieltjes zie je zelfs bij een gemiddeld PA ( public adres) of back line ( meestal persoonlijke gear van een band ) set up niet
Maaaaaaaaaar ik heb het wel een paar keer eerder gezien , ooit moesten we Elthon John doen , in de Ahoy . En af gezien van op dat moment de grootste mix tafel ( van FTA electro sound uit Londen) ter wereld , hadden ze onder alles maar dan ook onder alles wielen zitten,
Van die tafel werdt trouwens maar 1 derde gebruikt , later is deze tafel nog in gezet bij o.a. Pink Floyd!!
Zo nu ga ik naar bed, en kruip lekker tegen de bibs van mijn vriendin aan :wink:
grtz mars HB
goeie morgen en welterusten :-D
Mijn set met Rotel :-)
(http://tinypic.com/4ubjuwg.jpg%5B/)
Rotel RC-995 vv
Rotel RDV-995 dvd
hai hello
ja gaaf man, en een hele dikke vette NAD eronder zie ik!
Ik ga ook proberen wat foto,s te plaatsen , maar ik ben zelf een totale computer analfabeet ( hahaha als mensen mij zien typen , denken ze dat ik door de tafel heen moet enz enz )( tja ouwe lolliestok he :wink:) nee maar ik weet echt niet hoe dat moet , maaaaaar een maat van me wel en die kan ik wel strikken( snel hoop ik )
grtz mars HB
Citaat van: Marco op juni 27, 2007, 00:25:04
Mijn set met Rotel :-)
(http://tinypic.com/4ubjuwg.jpg%5B/)
Rotel RC-995 vv
Rotel RDV-995 dvd
marco
ik heb nog eens zitten kijken maar is dat die rc 995 pre ?
zo ja hoe is tie , heb gehoord dat die pre uitzonderlijk is
grtz mars HB
Yep dat is een RC-995 pre .
klinkt niet verkeerd HB,je mag zelf natuurlijk ook komen oordelen.
hai marco
ja lijkt me gaaf, ( ik hoor morgen middag mijn nieuwe rooster) en dan kan ik wel zeggen hoe en wanneer en jij ook wat en heooooo ( vingers in de knoop :wink:) ............... enfin lijkt me leuk en tot snel en laat dan ook ff weten wanneer jij kan>?
grtz mars HB
Op een Zondag kan ik bijna altijd wel pompom
alo marco hello
ja ok man , dan wordt het volgende week zondag of de zondag erop ( we zijn er hier niet over uit wie wat gaat doen frusty)
grtz mars HB
Is goed man!
Tegen die tijd PM ik wel het adres :-)
hai hello marco
nou ben ik vandaag wel thuis ( ben gister ziek geworden op arrow rock , terug naar huis gegaan) heb een fout mosseltje gegegeten puke puke , man man ik wist echt niet dat je daar zo ziek van kan worden , ik loop nog te te tollen!
maar ja ik ga lekker rustig aan doen today en ik ga wel even die dynaudio audience 72 op die rotel set aan sluiten nu ( ff kieken hoe dat klinkt)
grtz mars HB
Niet over je rotel kotsen, daar kannie niet tege :evil:
Citaat van: ll0ll op juli 01, 2007, 12:25:39
Niet over je rotel kotsen, daar kannie niet tege :evil:
hahaha en dan is ie nog niet eens van mij
grtz mars HB
oi marco
aanstaande zondag niet, maar dan ben ik een paar zondagen op rij vrij!
grtz mars
eindelijk even die dynaudio's aangeloten op de Rotel set ( ik had eerst studio de schop er aan hangen)
Ik denk dat ik op deze manier wel heeeeeeeeel snel problemen ga krijgen met de buren , ik woon immers in een huis uit 1870 en voor zover ik heb na kunnen gaan hadde zo toen nog geen rotel voor/eind combi met dynaudio's eraan :wink:
zo ik ga naar bed tot vanavond , mars byebye
En?
Is er een vorm van scherpte in het hoog?
Hoe vind je het stereobeeld?
Gaat het lekker hard HB HB HB
hoi
Ik vind de combi Rotel / dynaudio gewoon kloppen pompom. Ik heb de dynaudio's ook aan de Creek gehad en daar was het hoog te schel en klonk het wat metalig of zo iets dan , dit heeft volgens mij van alles te maken dat dynaudio over het algemaan een versterker nodig heeft die behoorlijk wat stroom kan leveren (Creek 10 amp , Rotel min 50 amp max current output)
Op rotel hebben geven de dyn's muziek weer met rust maar met heel veel autoriteit( zo mooi gezegd he :wink:) Ik vind het hoog dan ook niet te schel of zo iets , wat echter wel aan de hand is; namelijk de lage tonen hebben op deze combi wel wat last van de lange golf, m.a.w. je kamer moet groot genoeg zijn( je weet wel het zelfde effect zeg maar als bij concerten of house party's , daar heb je altijd van die gekken die met hun kop in een bassbin gaan hangen en daar nog mee wegkomen ook zonder gehoor beschadiging clown1)
Ik snap trouwens niet , wat sommige mensen op Rotel tegen hebben , ik vind wat nu gehoord heb van Rotel gewoon mooi, KLAAR! en je kan er ook een hele tijd naar luisteren zonder dat het gaat vermoeien( daat heb ik snel last van)
En of deze combi hard gaat? hahaha believe me , loeihard HB ( maar het blijft ook tot hele hoge volumes netjes)
grtz mars
ps; nog een geinig voorbeeldje ; toen ik in dienst zat moesten we wel eens met een Carl Gustav schieten ( een terugstootloze vuurmond , een soort bazooka zeg maar) nou als je dan maar zo dicht mogelijk met je kop tegen het wapen aan ging liggen tijdens het vuren , hadden je oren niks te verduren maar vanaf 1 meter kreeg je gehoor beschadiging en vloog alles wat los lag ( steentjes takjes enz enz)in een straal van 20 meter door de druk ( geluid) ongeveer 1 meter de lucht in!! hahaha over hard gaan gesproken HB
O ja het stereo beeld :mrgreen:
mooi, breed, niet zo diep alleen , maar wel met een mooie focus in het midden ( maar dat is natuurlijk ook wel heel erg afhankelijk van je versterker)
Wel zoals je zelf al zegt met Rotel ; in youre face . HB
grtz mars byebye
Leuke en goede omschrijving mars! 8-)
Ik kan mij er wel in vinden.
nou is mijn pioneer 504 tunert toch overleden geloof ik nopompom dus ik heb gelijk de loge ( rotel rt1080 ) aangesloten , en wat denk je? Ik vind de pioneer tuner echt mooier klinken hahaha en mijn oude buurvrouw ook
grtz mars
alo
de rotel set en de dynaudio's zijn de deur weer uit( naar hun echte baasje)
Ik zelf draai nu weer met een creek versterker , en die ga ik verkopen!
O ja en ik verkoop ook nog een Van den hul mainstream powerblock en een set audioquest king cobra interlinks.
Reden verkoop versterker? Ik wil toch ook maar weer een losse voor en eind combi, Hoewel de Creek wel een heel zuiver en audiofiel versterkertje is ( wat dat ook mag zijn :wink:)
grtz mars byebye
Ga je over op Rotel mers?of word het weer een Marantz?
ik weet het het nog niet margco , ben een beetje op zoek nu .
Eigenlijk zou er iets gemaakt moeten worden met het detail van de pm17 en de power en body van de zwaardere Rotel series
Nou mers,het bestaat!! :-D
Je hoeft in principe niet eens diep in de buidel te tasten daarvoor.
euh ff denken :? nee ik geef het op :wink: hahahaha nee maar wat had jij in gedachten dan?
Citaat van: mars op augustus 24, 2007, 08:34:11
euh ff denken :? nee ik geef het op :wink: hahahaha nee maar wat had jij in gedachten dan?
Ben ook wel benieuwd.
Nou is dat niet zo heel diep in de buidel tasten ook maar relatief,maar ik zat te denken aan een Nad 218 ev en een Marantz Model 3600 vv :-)
Naar mijn mening een combinatie waar een PM17 zich op stuk bijt.
(http://www.classic-audio.com/marantz/pics/fxfthumb/3600.jpg.jpg)
(http://www.stereophile.com/images/archivesart/nad218pic1.jpg)
Zoek nog een passende ev voor de 1070.
Of het is troep of valt net buiten mijn budget.
Je hebt een rotel rc-1070?
(http://www.polectro.nl/images/merken/Rotel/rc-1070.jpg)
Citaat van: Marco op september 05, 2007, 22:50:51
Je hebt een rotel rb1070?
Nee een marantz 1070 waarvan de vv/ev te scheiden zijn.
ev van de 1070 levert +/- 35 watt, vandaar mijn keuze voor een aparte ev.
Ah op die manier,ik wist niet dat je een ev op de Model 1070 kon aansluiten :oops:
Wat is je budget?
Citaat van: Marco op september 05, 2007, 22:55:49
Ah op die manier,ik wist niet dat je een ev op de Model 1070 kon aansluiten :oops:
Wat is je budget?
Is afhankelijk van wat er aangeboden wordt maar dacht aan max €250 / €300.
Een 170DC moet lukken voor die prijs.
Mid/hoog en ruimtelijkheid is erg goed van deze.
Het laag is ietwat aan de wollige kant.
Citaat van: Paul op september 05, 2007, 23:00:01
Is afhankelijk van wat er aangeboden wordt maar dacht aan max €250 / €300.
op Marktplaats ,2 X Rotel RB-960BX eindversterkers €300,-
Citaat van: S.B.Marantz op september 05, 2007, 23:03:31
Een 170DC moet lukken voor die prijs.
Mid/hoog en ruimtelijkheid is erg goed van deze.
Het laag is ietwat aan de wollige kant.
Een 170DC is voor die prijs natuurlijk een absolute aanrader!
Veel mensen waarderen het ietwat warme karakter van deze ev :-)
Citaat van: S.B.Marantz op september 05, 2007, 23:03:31
Een 170DC moet lukken voor die prijs.
Mid/hoog en ruimtelijkheid is erg goed van deze.
Het laag is ietwat aan de wollige kant.
Heb Klipsch RF-35 speakers.
Weet niet hoe deze op een 170DC klinken maar jij hebt de RF-7, weet niet of je hier een vergelijk mee kan maken ?
Volgens mij moet het niet zo moeilijk zijn om en 170DC te beluisteren op je set Paul :wink:
Citaat van: Marco op september 05, 2007, 23:10:53
Volgens mij moet het niet zo moeilijk zijn om en 170DC te beluisteren op je set Paul :wink:
Ken de specificaties van deze eindtrap niet.
Moet wel iets meer kennen dan de eindtrap van de 1070.
zoiets moet je niet beoordelen op basis van specs maar gewoon een keer beluisteren.
Citaat van: Marco op september 05, 2007, 23:15:42
zoiets moet je niet beoordelen op basis van specs maar gewoon een keer beluisteren.
Inderdaad marco, spec's zeggen geen drol over de weergave.
Helaas ken ik de pre sectie niet van de 1070, die is anders dan die van de 1060.
Persoonlijk zou ik voor een 3250(B) en 170DC gaan en de 1070 verkopen of erbij houden.
Een 240/250/500/510 klinken wel weer anders met een strakker laag.
Citaat van: Marco op september 05, 2007, 23:15:42
zoiets moet je niet beoordelen op basis van specs maar gewoon een keer beluisteren.
Citaat van: Marco op september 05, 2007, 23:10:53
Volgens mij moet het niet zo moeilijk zijn om en 170DC te beluisteren op je set Paul :wink:
Misschien doet iemand op dit forum mij een aanbod.
As zondag komt Rob ( Stadium III ) langs, heb onze vriend Thom ook gevraagd en ook om zijn 240 mee te nemen dan hebben we een vergelijk met marantz vintage.
Die 240 is wel aardig afhankelijk van de pre die je eraan knoopt.
Schiet de pre tekort laat de 240 dat ook horen.
Citaat van: S.B.Marantz op september 05, 2007, 23:31:21
Die 240 is wel aardig afhankelijk van de pre die je eraan knoopt.
Schiet de pre tekort laat de 240 dat ook horen.
Zou de pre van de 1070 te kort schieten of kan deze de klus wel aan ?
Het zal geen slechte pre zijn maar ik weet niet hoe die klinkt in vergelijk met bv een 3250 of een SC-6 welke ik persoonlijk toppertjes vind.
Misschien is die 1070 net wat minder ruimtelijk en los maar probeer het gewoon joh.
Citaat van: S.B.Marantz op september 05, 2007, 23:36:04
Het zal geen slechte pre zijn maar ik weet niet hoe die klinkt in vergelijk met bv een 3250 of een SC-6 welke ik persoonlijk toppertjes vind.
Misschien is die 1070 net wat minder ruimtelijk en los maar probeer het gewoon joh.
Wacht eerst Thom z,n PM af.
Anders gaat de 1070 in de verkoop want het moet wel matchen.
Laat ik het anders stellen; hoe vind jij die 1070 matchen met je Klipschen?
Citaat van: S.B.Marantz op september 05, 2007, 23:48:36
Laat ik het anders stellen; hoe vind jij die 1070 matchen op je Klipschen?
Big shame..........ik heb de 1070 gezien het beperkte vermogen wat de eindtrap levert nooit op de klipsch beluisterd.
Altijd het idee gehad dat een flinke eindtrap zoals de denon ( 2x 100 watt ) pas een verbetering / verschil zou opleveren.
In vermogen scheelt je dat 3 db geluidsdruk wat hoorbaar is maar niets over de weergave kwaliteit zegt.
Ik heb aan mijn RF-7's ook wel eens de kleinere 1030 gehad en dat speelt best aardig.
In feite heb jij net als ik voldoende aan een lichte versterker.
Mijn RF-7's hebben een gevoeligheid van 102 db en die van jou zitten volgens mij ergens op 98 db ofzo?
Dus vermogen heb jij iig niet nodig 8-)
Citaat van: S.B.Marantz op september 06, 2007, 00:02:43
In vermogen scheelt je dat 3 db geluidsdruk wat hoorbaar is maar niets over de weergave kwaliteit zegt.
Ik heb aan mijn RF-7's ook wel eens de kleinere 1030 gehad en dat speelt best aardig.
Mij is ooit eens verteld dat hoe meer een eindtrap aan vermogen levert, hoe minder de vervorming is.
Met andere woorden een eindtrap van 2 x 100 watt zal minder vervormen dan een eindtrap van bv 2x 35watt.
Of is deze theorie niet waar ?
Nee, dat klopt niet.
Wie heeft je die onzin vertelt Paul?
Wanneer je graag vaak hard wilt draaien is wat vermogen nooit weg natuurlijk maar zelfs met het vermogen van die 1070 kun je al aardig herrie schoppen 8-)
Ik draai nu met die model 500 eindversterker waarmee ik de RF-7's tot het uiterste kan belasten en zo heel af en toe doe ik dat ook wel eens voor de fun, maar wanneer ik serieus muziek beluister is dat misschien met 1 a 2 Watt
Wil ik nog even aan toevoegen dat de speaker zelf al meer vervorming produceerd dan een versterker. :-D :-D :wink:
En welk type vervorming bedoel je dan Paul?
1e/2e/3e harmonische, transient intermodulatie vervorming,crossover vervorming oftewel schakelvervorming?
Citaat van: S.B.Marantz op september 06, 2007, 00:11:38
Nee, dat klopt niet.
Wie heeft je die onzin vertelt Paul?
Wanneer je graag vaak hard wilt draaien is wat vermogen nooit weg natuurlijk maar zelfs met het vermogen van die 1070 kun je al aardig herrie schoppen 8-)
Ik draai nu met die model 500 eindversterker waarmee ik de RF-7's tot het uiterste kan belasten en zo heel af en toe doe ik dat ook wel eens voor de fun, maar wanneer ik serieus muziek beluister is dat misschien met 1 a 2 Watt
De 500 is een droom voor ieder lid van dit forum.
De klipsch waar ik op draai kunnen versterkers aan van 125 tot 400 watt volgens de opgegeven specificaties.
De theorie welke mij ooit is bijgebracht lijkt mij duidelijk:
35 watt vermogen zal sneller vervormen dan 100 watt vermogen.
Ja of nee wil ik buiten beschouwing laten, ben geen kenner en denk dat jij gezien je technische knobbel en ervaring wel beter weet, ga hierover geen discussie aan.
Ga een keer de 1070 aan de klipsch hangen en misschien wil ik nooit wat anders meer.
Ben na vanavond weer wat wijzer.
Voor mij niet hoor, klotebak die 500 ;-)
Vallen zo maar extra elco's uit...
Ik denk dat je het anders bedoelde dan eerder beschreven.
Wanneer een versterker van 35 Watt per kanaal dit kan leveren onder het punt waar hij gaat clippen zal dit minder luid klinken dan wanneer je dit met een versterker doet die 100 Watt per kanaal clipping vrij kan leveren.
Gemiddeld gezien, dus bij een normaal tot redelijk luid volume zullen ze niets voorelkaar onder doen, en mijn ervaring is dat wanneer een versterker die 0,0005 % vervormt minder prettig klinkt dan eentje die 0,05% vervormt.
En dan heb ik het alleen nog maar over de THD = totale harmonische
Dit heeft met de mate van de toegepaste negative feedback oftewel negatieve terugkoppeling te maken, uitgedrukt in db's.
Citaat van: S.B.Marantz op september 06, 2007, 00:27:31
Ik denk dat je het anders bedoelde dan eerder beschreven.
Wanneer een versterker van 35 Watt per kanaal dit kan leveren onder het punt waar hij gaat clippen zal dit minder luid klinken dan wanneer je dit met een versterker doet die 100 Watt per kanaal clipping vrij kan leveren.
Gemiddeld gezien, dus bij een normaal tot redelijk luid volume zullen ze niets voorelkaar onder doen, en mijn ervaring is dat wanneer een versterker die 0,0005 % vervormt minder prettig klinkt dan eentje die 0,05% vervormt.
En dan heb ik het alleen nog maar over de THD = totale harmonische
Dit heeft met de mate van de toegepaste negative feedback oftewel negatieve terugkoppeling te maken uitgedrukt in db's
Denk dat jij dit juist verwoord.
Een versterker van 35 watt zal eerder gaan clippen dan een versterker van 100 watt.
Mij is ooit verteld dat je speakers eerder defect raken van het vervormen cq clippen dan van het overbelasten van een te zware eindtrap.
Vandaar mijn kijk en verhaal op een eindtrap die meer vermogen kan leveren.
Kan as zondag met Rob eens een vergelijk gaan maken.
Elke versterker gaat clippen met de volume pot op ongeveer 10 over 12.
Dus de 35 Watter gaat niet eerder clippen dan de 100 Watter als je het logisch bekijkt.
Maar je had het net over een denon?
Is dat een surround receiver?
Het is een stereo receiver.
Zie specificaties:
http://www2.correct.com/artikel.php?VOORRAADSOORT=A&KLASSE=2&SOORT=9973&ARTNR=320230&PHPSESSID=a6fd2836c9fc99ee5546f4eb3cecf407
of
http://www.hobo.nl/webwinkel/catalog/product_info.php?cPath=5_67&products_id=1316&osCsid=ad714c772f132f1bcb75db90c8faffde
Deze leverd 2 x 80 Watt @ 4 Ohm.
Dat zal ongeveer 2 x 60 @ 8 Ohm zijn.
De 1070 staat gespecificeerd op 2 x 35 Watt @ 8 Ohm maar leverd in de praktijk ongeveer 2 x 55 Wattjes.
Of de Denon meer leverd dan opgegeven waag ik te betwijfelen.
Dus in uitgangsvermogen scheelt het niets.
Wanneer de Denon een pre-out heeft kun je beide pre-secties, dus ook die van de 1070 mooi met elkaar vergelijken en er dan een leuke eindversterker bij gaan zoeken.
Ik zou dan wel minstens voor het dubbele uitgangsvermogen gaan want het verschil tussen 2 x 60 en 2 x 100 is ook geen groot verschil.
Ik zeg dit omdat je toch aan dat uitgangsvermogen vast blijft houden. :wink:
Citaat van: S.B.Marantz op september 06, 2007, 00:52:12
Deze leverd 2 x 80 Watt @ 4 Ohm.
Dat zal ongeveer 2 x 60 @ 8 Ohm zijn.
De 1070 staat gespecificeerd op 2 x 35 Watt @ 8 Ohm maar leverd in de praktijk ongeveer 2 x 55 Wattjes.
Of de Denon meer leverd dan opgegeven waag ik te betwijfelen.
Dus in uitgangsvermogen scheelt het niets.
Wanneer de Denon een pre-out heeft kun je beide pre-secties, dus ook die van de 1070 mooi met elkaar vergelijken en er dan een leuke eindversterker bij gaan zoeken.
Ik zou dan wel minstens voor het dubbele uitgangsvermogen gaan want het verschil tussen 2 x 60 en 2 x 100 is ook geen groot verschil.
Ik zeg dit omdat je toch aan dat uitgangsvermogen vast blijft houden. :wink:
Ik weet hoe de denon klinkt, de 1070 niet maar vergelijk lijkt me wel aan te raden.
Ik wil je hierbij uitnodigen om as zondag met een pre/ev uit je collectie bij de mini shootout bij mij thuis langs te komen mits je niks anders te doen hebt, kunnen we een vergelijk maken.
De denon heeft een pre out.
Waren wel ff off topic geloof ik.
Hebben het niet meer over rotel gehad.
Eigenlijk dwalen we nu wel ietsiepietsie af :-D
Laten vanaf hier het weer hebben over Rotel of combinaties met Rotel
hallo peoples
is er iemand bekent met de Rotel rcd-02 ??
grtz mars
Citaat van: S.B.Marantz op september 06, 2007, 00:02:43
In vermogen scheelt je dat 3 db geluidsdruk wat hoorbaar is maar niets over de weergave kwaliteit zegt.
Ik heb aan mijn RF-7's ook wel eens de kleinere 1030 gehad en dat speelt best aardig.
In feite heb jij net als ik voldoende aan een lichte versterker.
Mijn RF-7's hebben een gevoeligheid van 102 db en die van jou zitten volgens mij ergens op 98 db ofzo?
Dus vermogen heb jij iig niet nodig 8-)
Je hebt gelijk, heb vandaag een vergelijking gedaan en de 1070 kan nog goed mee.
Dus geen aparte eindtrap voor mij. Pak de 240 maar weer in.
Goed zo! :-D
on topic graag
ik vlikker het maar onder deze topic vindt mars vast niet erug 8-)
ik heb zojuist een optie op een rotel voorversterker gezet, waarom denk een betere sound en hij is ook uitgerust met dts, en 5.1 anologe in.
dus me proton gaat de verkoop in.morgen athans
Citaat van: thom op oktober 01, 2007, 20:13:12
ik vlikker het maar onder deze topic vindt mars vast niet erug 8-)
ik heb zojuist een optie op een rotel voorversterker gezet, waarom denk een betere sound en hij is ook uitgerust met dts, en 5.1 anologe in.
dus me proton gaat de verkoop in.morgen athans
Volgens mij gaat dit topic over Rotel, dus wel on-topic ;)
Welke heb je op het oog?
de zogenmaande Rotel RSP966
niet heel veel info over te vinden maar waar ik zo achter ben gekomen een prima dingen en heeft meer dan me proton.
(http://www.digitalhomemag.com/media/digitalhome/reviews/rotelrsp966.jpg)
http://www.rotel.com/support/pdfs/manuals/RSP966.pdf
Rotel RSP-966
The RSP-966 is Rotel's first digital product for the home cinema market. At £650, this processor is perfectly accessible to the enthusiast on a budget and provides a handy stepping-stone to Rotel's more recent (and, at £1,600, costlier) RSP-985 THX Ultra processor. It's also something of a statement against the 'toys for the boys' mentality behind feature-driven products. Instead, the RSP-966 represents quality engineering where it counts, while offering the minimum number of features likely to appeal to the serious video-cum-audiophile. And if you need greater integration, there's the RSX-965RDS receiver which, effectively, is the RSP-966 processor with amps and a tuner bolted on. All simple, hardworking gear that cuts to the chase.
Along with Dolby Digital, the Rotel boasts dts compatibility - a facility that is still relatively rare among budget AV processors. In addition, dynamic range compression provides two levels of 'squeeze' on the surround sound. By reducing the perceived range or volume between loud and quiet sounds, it's possible to enjoy a movie without disturbing your neighbours or waking the baby late at night.
Round the back there are 25-pin input/output sockets, which look rather like parallel com ports on a PC, but are actually a spaghetti-free way to hook up the RSP-966 to one of Rotel's matching multi-channel amplifiers, like the impressive RB-985.
The coaxial and optical digital inputs are linked to the four video inputs, while essential functions, like speaker size configuration, centre, rear and subwoofer volume, and bass/treble tone adjustment, are accessible via the front panel and its bright, fluorescent display. Dolby Digital and dts inputs are automatically detected by the processor, so it's difficult to get into a muddle there.
There is a menu-driven on-screen display for fine-tuning the speaker delay, input gain, bass management, and for invoking the test tone. Getting to grips with the infrared remote is a little trickier because it comes pre-loaded with button codes for hundreds of different AV and hi-fi separates. Each bit of kit has a three-digit identifier, which must be entered into the remote before it will 'talk' to your CD player or TV, for example. But for our money, it's the sheer simplicity of the 966 that ranks as its most useful 'feature'.
The RSP-966's technical performance in both Dolby Digital and dts modes is very good indeed and is largely dominated by Rotel's choice of Crystal-based processing. With a little extra 'colour' introduced by Rotel's circuits, this lends itself to a big and spacious sound with plenty of low-level detail to keep the listener's interest during relatively quiet passages in a movie. The chilling atmosphere of The Sixth Sense, which relies on a very subtle use of surround sound, is made especially realistic.
So, this is certainly not a processor that only comes alive when the special effects boys are called onto the set. Rather, the RSP-966 manages to sound composed regardless of the movie material - it refuses to be ruffled by Arnie's End of Days but still conveys the impact that such a film demands. The sound is robust and dynamic, but not hard.
Of course, experienced listeners know that it's possible to conceal a host of sonic sins in a processor if it is only ever used to replay movies. Multi-channel music software, auditioned without visual clues, is a great leveller of a processor's Dolby Digital and dts performance. In this instance, Whitney Houston's new Dolby Digital release sounds smooth and spacious, putting the listener in the centre of a compelling performance. The Rotel's ability to create a deep and multi-layered soundfield ensures Witney's voice is glued to the centre channel while harmonies explode into the room from left and right, creating a great sense of ambience and occasion. Bass notes sound strong but dry and exceptionally well defined.
Minimalism is hardly something you'd associate with modern, feature-packed gear, but the RSP-966 gets pretty close and is ideally placed to soothe nervous first-time buyers. It's a sophisticated processor - it doesn't particularly add colour or drama, but it works with the performance to create a very ambient and believable surround sound that complements, rather than competes with, the action on the screen. As a result, the sheer composure of the RSP-966 means that as well as being ideal for those just getting into home cinema, it's also suited to hard-bitten AV fans who place great sound quality ahead of gee-whizz effects.
Dolby Digital ¥ Dolby Pro-Logic, dts ¥ 4x DSP modes
¥ Programmable infrared remote
¥ Custom video input source labels ¥ On-screen menu.
Rival Buys Marantz DP-870 £600 Pioneer SP-D07 £8002x coaxial and 2x optical PCM/AC3 digital inputs ¥ Phono, 5x line and 3x tape inputs ¥ 5x composite and 5x S-Type video inputs ¥ L/R front, centre, L/R surround and LFE line outputs ¥ 3x tape outputs ¥ 2x composite and 2x S-Type video monitor outputs ¥ 25-pin custom interface
zo kijk,thx
hmmmm, er is op hety moment wat onzekerheid over de koop, het was namelijk een set vv met ev. en er is nu iemand die alles in een wil kopen en ik hoef alleen de vv. zal wel zien hoe dit afloopt zit nu in discussie
Om welke ev gaat het dan?
http://www.htforum.nl/yabbse/index.php?topic=64646.0
Jammer dat het geen stereo amps zijn,anders had ik die wel gepakt :-)
Citaat van: thom op oktober 02, 2007, 15:17:52
hmmmm, er is op hety moment wat onzekerheid over de koop, het was namelijk een set vv met ev. en er is nu iemand die alles in een wil kopen en ik hoef alleen de vv. zal wel zien hoe dit afloopt zit nu in discussie
zo daar ben ik weer
hahaha hey thom ; just make him an offer he can't refuse :wink:
ik hoop voor je dat die andere mensen afhaken !
@ thom nog; ben eind van de week weer wat meer online , ben nu bezig in leiden ; 3 oktober ( elk jaar ben ik de lul )
kunnen we weer een keertje msnuuuuuuuuuuuh
grtz mars
Citaat van: mars op oktober 03, 2007, 08:46:00
zo daar ben ik weer
hahaha hey thom ; just make him an offer he can't refuse :wink:
ik hoop voor je dat die andere mensen afhaken !
@ thom nog; ben eind van de week weer wat meer online , ben nu bezig in leiden ; 3 oktober ( elk jaar ben ik de lolliestok )
kunnen we weer een keertje msnuuuuuuuuuuuh
grtz mars
komt goed mars,neem de tijd voor wat je moet doen he
het hele feest gaat niet door, de eigenaar wil heb toch niet verkopen frusty
Citaat van: thom op oktober 07, 2007, 13:05:04
het hele feest gaat niet door, de eigenaar wil heb toch niet verkopen frusty
Das minder Thom, je zit gelukkig nog niet zonder.
Citaat van: thom op oktober 07, 2007, 13:05:04
het hele feest gaat niet door, de eigenaar wil heb toch niet verkopen frusty
Dat snap ik.
Citaat van: Marco op juni 21, 2007, 09:42:39
Yups Rotel rockt HB
in mijn luistergrot is Rotel het merk met de hoogste in your face gehalte,en ik vind dat Rock/Metal het daar lekker op doet,voor wat meer rustige muziek prefereer ik toch wel de Marantz :-)
Diane Krall en Patricia Barber rotellen ook wel lekker.
Heb inmiddels een aardig vergelijk kunnen maken.