Beste Forum Leden
Ik ervaar het volgende probleem. Laatst feestje gehad en mij nieuwe (3 mnd) Sr 7009 schakelt zich zelf uit. Dit gebeurt volgens mij omdat hij te heet wordt.
Situatie
Versterker staat gedurend 1 a 1,5 uur op meer dan 70% van volume te spelen en dan stopt hij er mee ( lampje op aan en uit schakel knop, knippert rood, na een tijdje knippert deze oranje en vervolgens speelt hij weer).
Temperatuur boven op de versterker is dan erg hoog, kan niet niet mijn hand er op houden.
Receiver staat vrij in open kastje, dwz rechts en boven de receiver volledig vrije ruimte en geen andere warmte bron actief in het kastje. Kast aan achterzijde van de receiver is open.
Is dit normaal, heeft iemand hier ook ervaring mee?
Ik heb jaren een PM68 gehad, stuk minder geavanceerd en die had met dezelfde speaker set up geen problemen, werd ook warm, maar bleef vrolijk doorspelen.
Alvast dank voor jullie reacties en evt tips.
Erwin
Wat voor luidsprekers heb je er op aangesloten?
Lijkt mij niet dat dit zo moet kunnen.
Citaat van: Maurice op januari 09, 2016, 13:07:54
Wat voor luidsprekers heb je er op aangesloten?
Lijkt mij niet dat dit zo moet kunnen.
Ik zou het ook in de speakers zoeken.
Speakers met lastige impedantie dip.
Heeft deze nou een geschakelde voeding?
Als er nog een trafo onder de print zit kan deze ook te warm worden na lang gebruik en de bovenliggende print in storing zetten...
Vind het niet gek dat ie uitvalt na een feestje, spul is er niet écht voor gemaakt natuurlijk.
Staan er extra zones ( 1 en 2 ) aan welke niet worden gebruikt? Zo ja, dan uit zetten. Ik had hetzelfde probleem met mijn SR7005.
Groeten,
Marcel
Je moet er natuurlijk gewoon een avondje mee kunnen door rammen.
Gewoon terug naar de dealer met dat ding.
Ik durf te wedden dat de eerstvolgende hetzelfde probleem op gaat leveren.
Heb vroeger iets te vaak met 'thuis' versterkertjes feestjes gemaakt, later toch maar overgestapt op iets wat ervoor gemaakt is.
(http://www.jsfrance.com/56532/lab-gruppen-amplificateur-lab-1000-2-x-350w-sous-8-ohms-occasion.jpg)
Met m'n sr9200 en 8300 nooit problemen gehad met langdurig extreem luid spelen. Oud en nieuw leende zich hier altijd uitstekend voor. Ook draaide ik geen lieve muziek, maar dikke vette beukplaten. Je moet gewoon in staat kunnen zijn om een avondje op 70% te draaien.
Beste Forum leden
dank voor jullie reactie
volgende speakers aangesloten MBquart Ql 802 SP, 4 ohm 120-180 watt
+ 2x Monitor Audio radius 90 tot 100 Watt (8 Ohm) (rear speakers)
1x monitor audio radius 180 (fron speaker)
(geen additionele subwoofer)
Met jullie reacties bedacht ik me nog dat de Sr7009 in Multi Channel Stereo modus stond te spelen (dus alle speakers in gebruik)
Beste Marcel, dat van die 2 zones, dat weet ik niet meer, kan zomaar zijn.
Ik hoop dat deze aanvullende informatie nog wat toevoegd.
Alvast dank
Erwin
Ah dat zegt genoeg. Geen enkele receiver gaat zo veel speakers full range lekker aansturen. Neem een sub erbij, die ontlast je receiver meteen van de stroom vrtende lage tonen.
Citaat van: Erwin Bader op januari 11, 2016, 20:37:38
volgende speakers aangesloten MBquart Ql 802 SP, 4 ohm 120-180 watt
Als ik kijk naar de specs van de receiver:
CiteerAantal eindversterkers 9
Uitgangsvermogen (6 ohm, 1 kHz, 1%, 1-kan.-aansturing) 200 W
Uitgangsvermogen (6 ohm, 1 kHz, 0,7%, 2-kan.-aansturing) 165 W
Uitgangsvermogen (8 ohm, 20 Hz - 20 kHz, 0,08% 2-kan.-aansturing) 125 W
70%-garantie o
(Wat is trouwens 70% garantie?)
De receiver heeft als minimale impedantie 6 ohm, je MBQuarts zijn 4 ohm. Dit kan mogelijk een relatie tot je probleem zijn, want des te lager de impedantie, des te meer stroom de receiver moet leveren en des te warmer deze zal worden.
Het lijkt mij erg sterk dat een SR 7009 problemen ondervind met de MB's ,ik heb zelf deze luidsprekers gehad en geen enkele versterker van mij werd er warm ...of koud van .
Het ding heeft een máximale stroomafname uit het net van 710w. Laat daar nu eens 30w van naar processortjes gaan, blijft er nog 680w over om te verdelen over de kanalen. Het ding heeft geen 100% rendement.. Reken maar uit. ;)
En nu in het nl?
Je oude PM-68 heeft veel minder techniek aanboord en controleert enkel op kortsluiting en
over verhitting van de eindtrappen
In in receiver van nu gebeurt veel meer als simpel versterken en het '' moederboard'' houd echt alle processen
in de gaten.
Merkt hij dat er ergens in het systeem dat iets niet meer binnen de spec's valt zal hij in storing vallen.
De 4ohm belasting kan het toestel wel aan maar niet wanneer je richting referentie volume gaat... (0db)
hij kan dat niet voor langere tijd volhouden.
Je speakers hebben waarschijnlijk een weerstand van 4ohm wanneer je ze onbelast meet maar zeker wanneer je hard gaat draaien zal de minimale weerstand nog wel lager zijn dan die 4ohm en dat vind een dergelijke versterker echt niet leuk helaas.
Andere geven al aan impedantie speakers erg laag voor een HT receiver, dat dacht ik ook al aan in mijn eerste post maar ik ga er iets dieper op in.
Bijna alle losse drivers die op papier als 8 ohm staan omschreven meten vaak tussen de Re 6-7 Ohm.
2 units hoogstwaarschijnlijk parallel aangesloten geeft een werkelijke Re tussen de 3 á 3,5 Ohm.
In de specs word dat naar boven afgerond als zijnde 4 Ohm speaker.
Daar komt bij dat het een bassreflex is dus 2 impedantie pieken en 1 lage daar is de Re (3 á 3,5 Ohm) , daar draait de elektrische fase en daar houden HT versterkers nooit van.
Dat is naast een lage Re (impedantie) ook een belasting voor een versterker die heel vaak over het hoofd word gezien.
Het vermogen zakt in elkaar , veel warmte.
apparaat speelt op zelfs over zijn limiet als je lekker luid speelt.
Och gut .. krijgen we dat weer .
Wil je weten wat HT versterkers echt kunnen ?
Kom eens luisteren zou ik zeggen ,en ik wil er gerust een load van 4 Ohm aanhangen ,en dat gecombineerd met een lekker laag rendement .
Simpel gezegd denk ik dat er iets mis is met de betreffende SR 7009 ,en dat heeft niks met HT hokken in het algemeen te maken .
Ik heb die MB's bovendien aan een Dayton tri-path versterker gehangen ,en daar is een aantal jaren gruwelijk hard mee gedraaid .
Citaat van: marvin op januari 10, 2016, 20:52:39
Je moet er natuurlijk gewoon een avondje mee kunnen door rammen.
Gewoon terug naar de dealer met dat ding.
Naar mijn mening het enige juiste antwoord .
CiteerSituatie
Versterker staat gedurend 1 a 1,5 uur op meer dan 70% van volume te spelen en dan stopt hij er mee ( lampje op aan en uit schakel knop, knippert rood, na een tijdje knippert deze oranje en vervolgens speelt hij weer).
Temperatuur boven op de versterker is dan erg hoog, kan niet niet mijn hand er op houden.
Er geven al meerdere personen aan waaronder ook iemand die veel van deze HT apparaten heeft verkocht dat er een verband is met aangesloten impedantie (speakers) en luid spelen, en warmte ontwikkeling.
Citaat van: TurboMarco op januari 12, 2016, 17:50:35
Och gut .. krijgen we dat weer .
Och gut, iemand is geïrriteerd.
Omdat ik probeer uit te leggen hoe die warmte ontstaat, de versterker speelt op zijn max en dan is het een kwestie van tijd dat ie te heet word, uitschakelt en na een tijdje afkoelen weer aangaat.
CiteerWil je weten wat HT versterkers echt kunnen ?
Ik zal het kort houden zonder enige onderbouwing, NEE dank je.
CiteerOch gut, iemand is geïrriteerd.
Klopt ,want je roept maar wat .
CiteerEr geven al meerdere personen aan waaronder ook iemand die veel van deze HT apparaten heeft verkocht dat er een verband is met aangesloten impedantie (speakers) en luid spelen, en warmte ontwikkeling.
Ik heb veel van die HT apparaten gekocht :wink: ,en er nooit problemen mee gehad ,vandaar die uitnodiging om het een keer mee te maken .
En er geven evenveel personen aan dat een impedantie van 4 Ohm geen probleem is voor een HT bak ,sterker nog er zijn verschillende tests te vinden die aantonen dat het geen hol uitmaakt of je een stereobak of een HTbak gebruikt ,althans niet hoorbaar .
Maar zoals je zelf aangeeft ,je wilt het niet weten .
Trouwens ,ken jij de betreffende luidsprekers wel ?,en dan bedoel ik niet van een plaatje ,of van horen zeggen .
Citaat van: Maurice op januari 12, 2016, 12:08:45
Als ik kijk naar de specs van de receiver:(Wat is trouwens 70% garantie?)
De receiver heeft als minimale impedantie 6 ohm, je MBQuarts zijn 4 ohm. Dit kan mogelijk een relatie tot je probleem zijn, want des te lager de impedantie, des te meer stroom de receiver moet leveren en des te warmer deze zal worden.
Beter kijken Maurice :wink:
Het opgegeven uitgangsvermogen is gemeten aan 6 Ohm .
Marantz adviseert zelf luidsprekers met een impedantie van 4-16 Ohm .
Citaat van: TurboMarco op januari 12, 2016, 19:39:39
Beter kijken Maurice :wink:
Het opgegeven uitgangsvermogen is gemeten aan 6 Ohm .
Marantz adviseert zelf luidsprekers met een impedantie van 4-16 Ohm .
Ik zie zelf nergens staan wat de geadviseerde impedantierange is?
Edit: op de achterkant van de receiver staat inderdaad dat de range 4-16 Ohm is.
In dat geval moet de receiver er gewoon mee om kunnen gaan.
Of er is toch te weinig koeling, of er is iets met de receiver mis.
Kun je een foto van de opstelling plaatsen?
Sterker nog de ts heeft het over oranje lampjes die knipperen ,en via de handleiding van Marantz kom je niet te weten wat dat inhoud .
Wel hebben ze het over rode lichtjes bij de probleemoplossingen .
Ik zou zoals Marvin eerder opperde terug gaan met dat ding .
Citaat van: TurboMarco op januari 12, 2016, 19:07:05
Klopt ,want je roept maar wat .
Prima kom ik met voorbeelden.
CiteerEn er geven evenveel personen aan dat een impedantie van 4 Ohm geen probleem is voor een HT bak
2 personen zeggen wat jij zegt, waarvan jij 1 van die 2 bent.
De rest zegt niet wat jij zegt.
De speaker:
Een speaker die in specs als 4 ohm staat vermeld is GEEN 4 ohm maar eerder 3,5 ohm.
Weerstand van een speaker is niet lineair, met pieken en dippen, een complexe last noemen we dat.
Versterker:
1 volt uitsturen bij 8 ohm is 1 watt
1 volt uitsturen bij 4 ohm is 2 watt
Een 4 ohm speaker moet 2x zoveel watts krijgen om net zo hard als een 8 ohm speaker te spelen.
De versterker moet dat wel kunnen leveren.
De speaker met zijn niet lineaire weerstand is een last voor een versterker, met een lage impedantie is ook een last, die combinatie kan erg zwaar zijn.
CiteerUitgangsvermogen (6 ohm, 1 kHz, 1%, 1-kan.-aansturing) 200 W
Uitgangsvermogen (6 ohm, 1 kHz, 0,7%, 2-kan.-aansturing) 165 W
Uitgangsvermogen (8 ohm, 20 Hz - 20 kHz, 0,08% 2-kan.-aansturing) 125 W
Je ziet, bij 2 kanalen aansturen het vermogen al zakken, de voeding heeft nu al problemen.
Het vermogen verdubbelt niet als de impedantie halveert.
Je ziet altijd meer vermogen bij een 1 kHz meting dan bij een 20hz 20.000hz meting.
Vraag jij je niet af hoe dat kan?
Zoek maar op WWW dat het te maken heeft met complex lasten , elektrische faseverdraaiing dus.
Oja op dit forum al eens besproken.
http://marantzforum.nl/forum/index.php/topic,11406.15.html
Onderaan van dit bericht is een plaatje toegevoegd van vermogens meting met impedantie speaker, blauw rood zonder complexe last, en met fasedraaiing alleen blauw.
Zie het vermogen wegvallen, dit langdurig dan zal een versterker erg heet worden.
Maar om nu zonder enige opbouw van feiten kennis te zeggen dat ik onzin uitkraam. :no:
Dus als ik zeg dat de versterker het moeilijk heeft om langdurig luid te spelen met deze speakers, lage impedantie en elektrische fasedraaiing, er ontstaat veel warmte is geen onzin.
En natuurlijk kan er een ander probleem zijn, waarom niet.
CiteerTrouwens ,ken jij de betreffende luidsprekers wel ?,en dan bedoel ik niet van een plaatje ,of van horen zeggen .
Jij wel?
Wat meten ze Re, weet jij dat dan wel?
De impedantie is GEEN 4 ohm maar hoogstwaarschijnlijk zelfs lager.
Ook is de impedantie niet lineair.
2 drivers parallel ik schat 88-90 db 1 w 1m.
Geen ruzie maken jongetjes. Apparaatje gewoon onder garantie laten behandelen door de dokter.
Citaat van: marvin op januari 12, 2016, 23:36:13
Geen ruzie maken jongetjes. Apparaatje gewoon onder garantie laten behandelen door de dokter.
Is geen ruzie, gewoon een goed vuistgevecht op argumenten byebye
Citaat van: marvin op januari 12, 2016, 23:36:13
Geen ruzie maken jongetjes. Apparaatje gewoon onder garantie laten behandelen door de dokter.
Ik zal niet zeggen dat ik gelijk heb.
Wel wat ik denk en waarom ik dat denk.
Uiteraard moet een beetje service center het apparaat aan een dummie load kunnen testen wat er gebeurd.
Na laten kijken kan geen kwaad.
En er geven evenveel personen aan dat een impedantie van 4 Ohm geen probleem is voor een HT bak.
Citeer2 personen zeggen wat jij zegt, waarvan jij 1 van die 2 bent.
De rest zegt niet wat jij zegt.
Maar wacht ,richt jij je nu enkel op deze topic ?
CiteerDaar komt bij dat het een bassreflex is dus 2 impedantie pieken en 1 lage daar is de Re (3 á 3,5 Ohm) , daar draait de elektrische fase en daar houden HT versterkers nooit van.
Blijkbaar niet.
En wat betreft de MB's quote ik mijzelf maar even :
Citeerik heb zelf deze luidsprekers gehad en geen enkele versterker van mij werd er warm ...of koud van .
en,
CiteerIk heb die MB's bovendien aan een Dayton tri-path versterker gehangen ,en daar is een aantal jaren gruwelijk hard mee gedraaid .
De betreffende Dayton Audio versterker vereist een minimum luidspreker impedantie van 6 Ohm ,en dat in tegenstelling tot de SR7009 waarbij Marantz 4-16 opgeeft .
CiteerBijna alle losse drivers die op papier als 8 ohm staan omschreven meten vaak tussen de Re 6-7 Ohm.
Zal ik het dan makkelijk voor je maken als ik dan alleen de datasheets van jou krijg met drivers die niet een weerstand meten van 6-7 Ohm ?
CiteerOmdat ik probeer uit te leggen hoe die warmte ontstaat, de versterker speelt op zijn max en dan is het een kwestie van tijd dat ie te heet word, uitschakelt en na een tijdje afkoelen weer aangaat.
Vind je dit zelf niet een dooddoener in deze discussie ?
Warmteontwikkeling is maar bijzaak ,ook stereoversterkers hebben daar mee om te gaan (denk aan class A) ,en indien een versterker goed ontworpen is moet hij onder alle omstandigheden goed blijven functioneren .
CiteerUitgangsvermogen (6 ohm, 1 kHz, 1%, 1-kan.-aansturing) 200 W
Uitgangsvermogen (6 ohm, 1 kHz, 0,7%, 2-kan.-aansturing) 165 W
Uitgangsvermogen (8 ohm, 20 Hz - 20 kHz, 0,08% 2-kan.-aansturing) 125 W
CiteerJe ziet, bij 2 kanalen aansturen het vermogen al zakken, de voeding heeft nu al problemen.
Het vermogen verdubbelt niet als de impedantie halveert.
Snap je dan niet dat de meeste fabrikanten hun cijfertjes zo goed als mogelijk voor de dag willen laten komen ?
En de helft van 8 is geen 6 hoor :-D ,tenminste de laatste honderd jaar niet :wink:
CiteerDus als ik zeg dat de versterker het moeilijk heeft om langdurig luid te spelen met deze speakers, lage impedantie en elektrische fasedraaiing, er ontstaat veel warmte is geen onzin.
Je bent daar weer zo overtuigt van jouw gelijk mbt
deze speakers ,dat je het doet voorkomen dat het speakers zijn zoals de K9 van Infinity .
CiteerEen speaker die in specs als 4 ohm staat vermeld is GEEN 4 ohm maar eerder 3,5 ohm.
En dat is gewoon niet waar !
Je hebt ook luidsprekers met een opgegeven impedantie van 8 Ohm die dippen tot een schamele 3,5 Ohm ,en je hebt luidsprekers met een opgegeven impedantie van 4 Ohm die daar niet onder kunnen komen .
Vraag jij je dan niet af hoe dat mogelijk is ?
Nogmaals ik heb die luidsprekers in verschillende configuraties gebruikt ,en van tijd tot tijd ook snoeihard gedraaid ,en geen enkele versterker had daar enige moeite mee ,steker nog dit waren één van de gemakkelijkste luidsprekers die ik gehad heb .
Ik denk dat die SR7009 een storing heeft ,want ik geloof namelijk niet dat Marantz met een SR7009 een wanproduct heeft neergezet .
Daar komt bij dat het een bassreflex is dus 2 impedantie pieken en 1 lage daar is de Re (3 á 3,5 Ohm) , daar draait de elektrische fase en daar houden HT versterkers nooit van.
Citaat van: TurboMarco op januari 13, 2016, 17:00:45
Blijkbaar niet.
Je kan met WINISD elke driver simuleren in bassreflex die je wil, het is feit dat een bassreflex dan 2 impedantie pieken laat zien, een van driver in ingebouwde kast, en een van de poort afstemming, daartussen zal de Re laag zijn, je zal zien dat de electische fase zich nooit linear gedraagt.
Dat zijn feiten je kan daar niet om heen.
Dat is een belasting voor versterkers, in het grafiekje zie je duidelijk dat het vermogen bij een lineaire 2 ohm meting hoger is dan de realistische 2 Ohm meting waarbij de fase verdraaid.
CiteerEn wat betreft de MB's quote ik mijzelf maar even :en,De betreffende Dayton Audio versterker vereist een minimum luidspreker impedantie van 6 Ohm ,en dat in tegenstelling tot de SR7009 waarbij Marantz 4-16 opgeeft.
De versterker kan een 4 ohm last aan zonder kapot te gaan direct in de beveiliging te schieten, dat wil niet zeggen dat de versterker nooit uit kan schakelen omdat ie heel heet word.
TS geeft aan, lang luid draaien heel heet.
Waarom word ie heet, hoge langdurige belasting.
CiteerZal ik het dan makkelijk voor je maken als ik dan alleen de datasheets van jou krijg met drivers die niet een weerstand meten van 6-7 Ohm ?
Ik zeg, een driver die als 8 Ohm doorgaat heeft veelal een Re die lager is.
Drivers die ik heb liggen.
Seas W22EX001 , nominale impedantie 8 Ohm, Re 6,1 Ohm.
Dat houd in als ik die driver aansluit op een versterker dat de versterker 6,1 Ohm ziet.
2 drivers parallel 3,05 Ohm.
http://seas.no/index.php?option=com_content&view=article&id=360:e0022-08s-w22ex001&catid=49:excel-woofers&Itemid=359
Seas W12CY001 , nominale impedantie 8 Ohm, Re 5,6 Ohm.
http://seas.no/index.php?option=com_content&view=article&id=349:e0021-08s-w12cy001&catid=49:excel-woofers&Itemid=359
En zo kan ik al mijn focal drivers doorlopen, bijna altijd waar nominale impedantie staat van 10, 8, 6, 4 Ohm staat zal de Re bijna altijd minder zijn, en Re is wat de versterker ziet.
Nominaal impedantie wat op een speaker staat is een afgerond getal, bijna altijd is Re lager, en met Re heeft de versterker te maken.
CiteerJe bent daar weer zo overtuigt van jouw gelijk mbt deze speakers ,dat je het doet voorkomen dat het speakers zijn zoals de K9 van Infinity .
En dat is gewoon niet waar !
Je hebt ook luidsprekers met een opgegeven impedantie van 8 Ohm die dippen tot een schamele 3,5 Ohm ,en je hebt luidsprekers met een opgegeven impedantie van 4 Ohm die daar niet onder kunnen komen .
Vraag jij je dan niet af hoe dat mogelijk is ?
Als je een spoel van 1ohm in serie zet :-D
Een HT versterker is gewoon minder degelijk gebouwd dan een stereo versterker.
Maar zoals ik al eerder aangaf.
CiteerIk zal niet zeggen dat ik gelijk heb.
Wel wat ik denk en waarom ik dat denk.
Uiteraard moet een beetje service center het apparaat aan een dummie load kunnen testen wat er gebeurd.
Na laten kijken kan geen kwaad.
Citaat van: bas focal marantz op januari 13, 2016, 19:46:28
Daar komt bij dat het een bassreflex is dus 2 impedantie pieken en 1 lage daar is de Re (3 á 3,5 Ohm) , daar draait de elektrische fase en daar houden HT versterkers nooit van.Je kan met WINISD elke driver simuleren in bassreflex die je wil, het is feit dat een bassreflex dan 2 impedantie pieken laat zien, een van driver in ingebouwde kast, en een van de poort afstemming, daartussen zal de Re laag zijn, je zal zien dat de electische fase zich nooit linear gedraagt.
Dat zijn feiten je kan daar niet om heen.
Het ging in mij om de bewering "daar houden HT versterkers nooit van " ,en dat presenteer je als feit .
CiteerEen HT versterker is gewoon minder degelijk gebouwd dan een stereo versterker.
Weer die onzin .
ik quote mijzelf nog maar een keer :
CiteerJe hebt ook luidsprekers met een opgegeven impedantie van 8 Ohm die dippen tot een schamele 3,5 Ohm ,en je hebt luidsprekers met een opgegeven impedantie van 4 Ohm die daar niet onder kunnen komen .
Vraag jij je dan niet af hoe dat mogelijk is ?\
Blijkbaar wil je het niet weten .
Citaat van: TurboMarco op januari 13, 2016, 20:04:52
Het ging in mij om de bewering "daar houden HT versterkers nooit van " ,en dat presenteer je als feit .
Weer die onzin .
Van heel veel metingen heb ik gezien dat een HT versterker het moeilijker heeft met lage impedantie en complexe last vergeleken met stereo versterkers.
Citeerik quote mijzelf nog maar een keer :
Blijkbaar wil je het niet weten .
Dat zeg ik niet.
Maar goed leg uit, ik ben niet almachtig of al wetend en sta open om bij te leren.
Het is je hoogstwaarschijnlijk niet ontgaan dat er heel veel luidsprekersystemen gebruik maken van een impedantie-correctie netwerk ,dit is uiteraard niet alleen bedoelt om dippen aan te pakken ,maar ook pieken .
Een ontwerp wat daar zeer goed in geslaagd is ,is de Seas EX4 met een nominale impedantie van 4 Ohm wat vrijwel over het spectrum lineair is .
Dit is overigens niet gedaan om HT versterkers het gemakkelijker te maken ,maar voor buizenversterkers ,die zien namelijk het liefst een lineair gedrag .
In ieder geval is een luidspreker systeem met een dipje van 3,5 Ohm helemaal niet zo'n ramp ,zeker niet voor het merendeel van de versterkers ,waaronder HT versterkers .
CiteerVan heel veel metingen heb ik gezien dat een HT versterker het moeilijker heeft met lage impedantie en complexe last vergeleken met stereo versterkers.
Zo zijn er legio voorbeelden te vinden van stereoversterkers die ook moeite hebben met lagere impedanties ,maar de meeste luidsprekers komen simpelweg niet zo ver onder 4 Ohm .
Wat betreft warmteontwikkeling kan ik heel kort over zijn ,het is een bekend fenomeen dat HT versterkers warmer worden dan stereo versterkers met een klasse a-b schakeling ,echter is dat het gevolg van meerdere transistoren op een enkel koelblok .
Een probleem voor een HT versterker kan zijn dat er geen ventilator in zit ,of wanneer hij er wel in zit te laat aanslaat .
Dat laatste zou een falen van de SR7009 kunnen verklaren .
Indien een SR7009 bij luid spelen (zeg maar party niveau ..) de brui eraan geeft zou dat kunnen betekenen dat het apparaat niet goed is vanwege een defect of een foutje in het ontwerp ,indien het een ontwerp is waarbij je geen 4 Ohm luidsprekers aan kan sluiten zou Marantz dat ook moeten adviseren ,en dat heb ik niet gezien ....integendeel zelfs .
Ik heb heel veel HT set-ups beluisterd waarbij de volumepot helemaal opengedraaid werd voor lange tijd ,en het bleef gewoon naar behoren functioneren ,vooral bij onzer Wim werden de buren niet gespaard :evil:
Ik heb zelf meerdere (drie stuks) Marantz PM95 stereobakken gehad ,en die gaf er eerder de brui aan dan een Onkyo HT bak die een fractie van de nieuwprijs had van de PM95 ,en dan ga ik niet kinderachtig doen dat de meeste stereobakken moeite hebben met 4 Ohm luidsprekers ,sterker nog het zou nergens op slaan !
Waar ik nu echt benieuwd naar ben is of er meer gebruikers van een SR7009 deze klachten hebben ,indien dat het niet het geval is zou je kunnen denken aan een slecht of defect exemplaar .
Die MB Quart luidsprekers zijn in ieder geval geen lastige luidsprekers om aan te sturen .
Citaat van: TurboMarco op januari 13, 2016, 21:50:54
Het is je hoogstwaarschijnlijk niet ontgaan dat er heel veel luidsprekersystemen gebruik maken van een impedantie-correctie netwerk ,dit is uiteraard niet alleen bedoelt om dippen aan te pakken ,maar ook pieken .
Ik ken geen enkel impedantie-correctie netwerk die alleen Ohm'se dippen omhoog haalt.
Een serie correctie netwerk bij een mid of hoog om een piek/bult in de frequentie weergave te verminderen aldaar stijgt de impedantie.
Bij woofers in het laag doet men dit nooit, nooit gezien.
Vaak zet men een impedantie netwerk in om bij de overlangs frequentie waar de impedantie door het filter hoog is geworden om die aldaar glad te trekken.
En ook bij een oplopende impedantie in het hoog.
Zo als je zelf aangeeft.
CiteerEen ontwerp wat daar zeer goed in geslaagd is ,is de Seas EX4 met een nominale impedantie van 4 Ohm wat vrijwel over het spectrum lineair is .
Door het lage overname punt van woofer naar mid is vaak een correctie netwerk parallel naast de woofer, zo kan krijg je minder boemm en een lineairdere impedantie.
Bij een bassreflex pakt men meestal de impedantie piek aan van de kast en niet van de poort afstemming, die van de poort is zo laag dat die geen invloed meer uit oefent op het filter.
Bij een twee weg nog nooit gezien, dan moet het echt een dure speaker zijn.
Bij een goedkope 3 weg is het soms een must om de goed klinkend te krijgen.
CiteerIn ieder geval is een luidspreker systeem met een dipje van 3,5 Ohm helemaal niet zo'n ramp ,zeker niet voor het merendeel van de versterkers ,waaronder HT versterkers .
Op zich niet, maar als de lage tonen net bij die dip zitten vraag je meer van een versterker.
Misschien dat het versterker deel nog niet te heet was, maar wat Marcel HC-hifi aangaf de printen te heet worden en daardoor apparaat uitschakelt.
Geloof mij nou maar dat een surround receiver zoals de Marantz het niet leuk vind om op
op referentie niveau speakers aantesturen welke een impedantie hebben van 4ohm of minder.