Hallo allemaal,
ik heb een oude, maar tot voor kort, goede Marantz PM-75 en daar onlangs 2 Quad 22-L speakers (6 Ohm) op aangesloten. Helaas kwam er al snel een "plop" waarvan ik vrees dat deze de PM-75 de das om heeft gedaan. Is het mogelijk een reset te doen (weet iemand de combo?) of moet ie gerepareerd worden? Hoewel ik de speakers wat mij betreft netjes heb aangesloten vrees ik nu dat de speakers een groter vermogen dan de PM-75 hebben - kan dit kloppen?
Dank en groet,
Lex
Jouw PM75 moet geen enkele moeite hebben met een stel Quad speakers.
Een reset zit er denk ik niet op (geen software), maar mogelijk is er een zekering (fuse) door of is er iets anders aan de hand. De PM75 is denk ik ook al weer 20 jaar oud? Heeft deze in de afgelopen tijd al eens een service beurt gehad? Kunnen namelijk ook defecte componenten of slechte tinverbindingen zijn.
Ik zou er een techneut naar laten kijken, bijvoorbeeld forumleden SB Marantz (omgeving Cuijk) en HAL9000 (omgeving Rotterdam) of Audioservice te Elst (GLD) die alle Marantz garantie gevallen repareert.
Tegelijk zal ik dit topic verplaatsen naar techniek!
Ah te gek, dankje!
Is het overigens makkelijk zelf de zekeringen te checken?
Die knal was die centraal?? dus beide speakers hoorbaar?
ja!
okee super, dan ligt je voeding eruit. Spanning regelaar of elko die is geklapt krijg je dit soort storingen.
als je de versterker aanzet? zie je wel de rode lampjes enzo? maar als je speakers in schakel hoor je geen klik meer?
inderdaad, alle lampjes gaan aan, maar er is geen geluid meer uit te krijgen. Dan zal het idd waarschijnlijk de voeding zijn. Dank!
Speakers hebben geen vermogen of het moeten aktieve zijn.
Belastbaar met is het.
ok, dat zal ik onthouden.