Vandaag ben ik even langs Fritz geweest (ik werk hemelsbreed 500m bij hem vandaan) om een nieuwe CD even te beluisteren, het betrof de 'Groove Into Bits Vol I'. (STS Remastered LP Recordings), een samenwerking van STS-Digital en Blumenhofer Acoustics
De opnames zijn geselecteerd en geremastered bij Thomas Blumenhofer zelf in Walkertshofen, Duitsland. Kanzy KAAM versterker en de Blumenhofer Wiki luidspreker (zie Music Emotion december 2011) samen met een Acoustic Signature Astona draaitafel als bron, blijken hier een gouden combi.
De opnames zijn ook allemaal direct vanaf LP geremasterd, wat resulteert in een ander geluid dan normaal het geval is.
Het doel was om de opnames van deze CD zoveel mogelijk 'analoog' te laten klinken en dat is gelukt, geen aangezette klanken maar luchtig, goed geplaatst en zeer transparant, erg anders dan ik tot nog toe op een CD gehoord heb.
Detail, bas, mid en hoog zijn in prima verhouding en het geheel klinkt erg open zonder ergens 'dicht' te slibben, lekker luchtig en erg mooie muziek (imo).
Deze CD zal in het vervolg ook door Blumenhofer Acoustics gebruikt gaan worden als referentie CD
Ik heb geen platenspeler voor een vergelijk met de opnames op deze CD, maar anders dan de gemiddelde test CD klinken ze zeker, en ook de selectie van de opnames is weer eens iets anders en nogal divers van aard:
Steady on - Shawn Colvin
Last days at the lodge - Amos Lee
Saltarello - Dead Can Dance
Golden Brown - The Strangles
Come to the river - Hans Theesink & Terry Evans
Blues Walk - Lou Donaldson
So Strong - Labi Siffre (demotrack)
Il Blues - Sam Lightnin Hopkins
House of the rising sun - Cynder Peters
Come Di - Paolo Conte
Kirya - Ofra Haza
Homeless - Paul Simon
Wade in the water - Eva Cassidy
Money Money - The King Singers
Voor mensen die willen genieten van een pure 'analoge' sound zonder de bekende standaard 'audiofiele' nummers, maar eens een bredere selectie van muziek willlen horen met een andere sound dan ze gewend zijn (althans voor de meesten), is dit een aangewezen CD. pompom
CZ79, Deze cd is reeds uitgebracht en te bestellen ??
Groet Whisper
Zeker en ik weet 100% zeker dat jij dit ook een echte goede CD vindt, dit is iets wat je nog niet gehoord hebt op deze manier, in plaats van volle aangezette klanken heb je een luchtig, transparant geheel, dat in combinatie met muziek van Eva Cassidy, Paul Simon (met ladysmith black mambazo), Amos Lee en vele anderen maakt ook de diversiteit erg groot.
Dit is idd niet slecht vindt er wel een paar goede nummers opstaan ,maar te weinig om hem aan te schaffen :-)
Ja ik koop vaak CD's voor een paar nummers en naarmate ik vaak de CD luister vindt ik de rest van de nummers ook vaak erg goed, maar in dit geval staan er sowieso al 8 nummers op die ik erg goed vindt
ik google terry evans en hans theesink
http://www.plaatvanmaat.nl/afleveringen/pvm06
Dat is wel het nummer alleen wordt er gelukkig niet doorheen gepraat
http://www.plaatvanmaat.nl/
nog nooit van gehoord misschien leuk voor iedeetjes ?
Citaat van: cz79 op april 10, 2012, 22:06:34
Dat is wel het nummer alleen wordt er gelukkig niet doorheen gepraat
zou wat zijn :wink:
kende de site niet
lijkt me een leuke cd van de With
Deze CD is echt wat bijzonders, en dat vindt ik lang niet van alle Marantz Audiophile TEST SACD's, maar de muzikkeuze is gewoon heel erg anders en het geluid is ook niet te vergelijken met wat je gewend bent van de Marantz CD's
http://easymusicdownload.com/Hans-Theessink-Terry-Evans-Glory-Of-Love_8685790.html
kende de hele man niet
heeft meer gemaakt
op de start pagina van deze site is wel een grappige draaitafel om af te spelen
Ik heb één nummer van hem gehoord op de Marantz 13e editie (When Luther played the Blues) en nu ben ik 8 CD's verder, leuk voor je collectie slecht voor de portemonnee.
Maar ik ben sindsdien helemaal weg van Hans Theessink, hij is bekender in de US, optredens gehad met Buddy Guy, John Lee Hooker, Eric Clapton etc.
http://youtu.be/gGqJjiNjPc8
Lekker nummer ook, de eerste paar CD's was echte blues daarnaa een combi van blues, country en gospel, ook erg lekker, bij veel nummers speelt ook een Tuba mee (apart instrument voor blues)
Heeey cz79, goed bezig, leuke cd!
Aan m'n spraak gebrek gewerkt.
:-D
Citaat van: marvin op april 12, 2012, 01:31:49
Aan m'n spraak gebrek gewerkt.
:-D
splaak geblek gewelkt. clown1
Was me niet opgevallen hoor. redface
Groet Whisper byebye
:schater: :schater:
In het Augustus nummer van Hifi News and Record Review is deze cd de cd van de maand!
Met de fabelachtige score van 95 punten ( op schaal van 100) en een geweldige aanbeveling van Ken Kessler die over deze cd een review heeft geschreven... In 1e instantie verwachtte hij Audiofiele modder maar na het luisteren een cd to die for....
Citaat van: Pjotr27 op juni 19, 2012, 14:28:02
In het Augustus nummer van Hifi News and Record Review is deze cd de cd van de maand!
Met de fabelachtige score van 95 punten ( op schaal van 100) en een geweldige aanbeveling van Ken Kessler die over deze cd een review heeft geschreven... In 1e instantie verwachtte hij Audiofiele modder maar na het luisteren een cd to die for....
Kan er nog niks over zeggen kan hem nog nergens downloaden :wink:
Citaat van: John Wx op juni 19, 2012, 14:43:01
Kan er nog niks over zeggen kan hem nog nergens downloaden :wink:
20 euro morgen in huis.....
Downloaden dat wil je toch niet met dit collector`s item... :wink:
Citaat van: John Wx op juni 19, 2012, 14:43:01
Kan er nog niks over zeggen kan hem nog nergens downloaden :wink:
Wim Peu heeft wel een linkje denk ik. :schater:
Citaat van: Paul op juni 19, 2012, 14:57:54
Wim Peu heeft wel een linkje denk ik. :schater:
Working on it.... :wink:
Citaat van: WimPeu op juni 19, 2012, 15:12:43
Working on it.... :wink:
wel de hoogste kwaliteit anders hoor ik het :-o
Citaat van: Paul op juni 19, 2012, 14:57:54
Wim Peu heeft wel een linkje denk ik. :schater:
Watch out, BREIN leest mee....