Eindelijk is het dan doorgedrongen bij Marantz, dat de eenvoudige versie van Audyssey niet meer kon.
Nu is tie compleet! Zie de specs op http://us.marantz.com/Products/172.asp
Ronald
Citaat van: Perfect_audio op juli 08, 2010, 17:51:31
Eindelijk is het dan doorgedrongen bij Marantz, dat de eenvoudige versie van Audyssey niet meer kon.
Nu is tie compleet! Zie de specs op http://us.marantz.com/Products/172.asp
Ronald
Dat Audyssey boeit me niet zo, maar een 2e sub pre out is natuurlijk wel mooi voor de liefhebber.
Ik mis echter wel de ringkerntrafo, verkoperd chassis etc. Of zie ik iets over het hoofd?
Wellicht komt er nog een KI-versie dan :kwijl: :kwijl:
Zoals eerder aangeven leuk zon 7005 maar functioneel op de front iig niet
Verder ben ik benieuwd hoe hij tegen de 8002 kan opboksen
Ben ik ook wel benieuwd naar..... :yes:
Er zal vast wel een 8- of misschien zelfs 9- serie na de 7005 komen..... :|
Aan het wattage per kanaal te zien ís dit de vervanger voor de 8 serie, niet zo gek als je bedenkt dat er een voor/eind combi is die ook in de 8000 reeks valt. De kans voor een 9 serie acht ik zelf klein, die zou dan 'beter' moeten zijn dan de voor/eind combi.
Zal dus wel een hele prijzige aangelegenheid worden.
Maar goed, dat is natuurlijk koffiedik kijken.
Ik, -en jullie allen, weet/weten niet wat de marketing afdeling van Marantz allemaal bedenkt aan de koffie-tafel.
Zelf gok ik dat de 7005 het eindstation is voor receivers, wil je hoger dan ga je voor de voor/eind combi.
Die zie ik zelf eerder vergezeld worden door een voor/eind combi in de 9 serie.
Heerlijk, dat koffiedik kijken..... :-D
Over het front van de 7005, ik vind het prachtig.
Geen nutteloze informatie, zelf heb ik mijn display namelijk uit staan.
Ik geloof het allemaal wel, weet wat er ingesteld is dat hoeft hij niet te laten zien.
erg mooie apparaat idd :yes: gewoon erg mooi en strak dat front notworthy
Mooi ding! :kwijl: Zo'n schermpje mag van mij best achter een klepje hoor. De enige instelling die je echt dagelijks wil zien is het volume. De rest heb je toch alleen maar nodig tijdens het instellen.
Wel jammer dat hij geen ringkerntravo heeft. Vandaar dat ik vrees dat hij onder de sr8002 gaat presteren.
Zou je het verschil horen?? Mijn Denon AVR-3808 heeft ook geen ringkern maar is hij daarom per definitie slechter dan de receivers met zo'n ding??
Citaat van: WimPeu op juli 16, 2010, 11:16:24
Zou je het verschil horen??
Echt wel!! Vooral met Ushers erachter :-D :-D :wink:
Citaat van: drees62 op juli 16, 2010, 11:31:20
Echt wel!! Vooral met Ushers erachter :-D :-D :wink:
Dat dan weer wel. :-o
Ik wacht niet langer en ga weer voor een receiver met ringkern....dat gordijn voor mijn speakers gaat dan eindelijk omhoog..... clown1
Citaat van: WimPeu op juli 16, 2010, 11:34:05
Dat dan weer wel. :-o
Ik wacht niet langer en ga weer voor een receiver met ringkern....dat gordijn voor mijn speakers gaat dan eindelijk omhoog..... clown1
Vlak dat verkoperde chassis ook niet uit, verschil van dag en nacht :schater: :schater:
Citaat van: drees62 op juli 16, 2010, 12:21:39
Vlak dat verkoperde chassis ook niet uit, verschil van dag en nacht :schater: :schater:
Dan nog even een nieuw duur netsnoer eraan :kwijl: en high end film kijken/luisteren is mijn deel....waar wacht ik nog op... HB
Ik vind het persoonlijk een mooie receiver, maar ik vind het op mijn SR8001 wel handig om te zien welke ingang er geselecteerd is, wat het volume is en welk geluidsformaat er aanstaat. Past dat allemaal op dat kleine schermpje? Want het hele design wordt verziekt zodra je het klepje open laat staan voor het grotere schermpje.
Verder ben ik bang dat hij inderdaad minder gaat presteren qua vermogen dan de SR8001/8002. Niet vanwege het ontbreken van een verkoperd chassis, maar vanwege het gewicht en stroomverbruik.
Waar de SR800x nog 15 kg weegt en 780 watt verbruikt, weegt de SR7005 nog maar 13 kg en verbruikt hij 700 wat. Als je dan meerekent dat een ringkerntrafo bij hetzelfde vermogen de helft weegt en minder verbruikt dan een bloktrafo, dan kan de voeding van de SR7005 nooit hetzelfde vermogen leveren als die van de SR800x.
Hij zou met een bloktrafo namelijk juist zwaarder moeten zijn en meer vermogen moeten verbruiken om hetzelfde vermogen te leveren. Een ringkern is gemiddeld 95% efficiënt en een goede bloktrafo 80/85%. Met hetzelfde stroomverbruik kom je dus maximaal op .85/.95 = 89% van het vermogen van een ringkern.
Indien de meetmethode hetzelfde is gebleven levert de SR800x 780*.95 = 741 watt en de SR7005 700*.85 = 595 watt. Nu verbruikt de SR800x maximaal meer dan 780 watt en de SR7005 dus waarschijnlijk ook meer dan 700, maar verhoudingsgewijs zal de SR7005 toch minder krachtig zijn, hetgeen gezien het typenummer ook te verwachten was.
Ben ik trouwens de enige wie het opgevallen is dat alle receivers de laatste 2 jaar lichter zijn geworden en meer functies hebben voor een lagere prijs? Zou er toch op de voedingen bezuinigd worden om aan de specificatie-oorlog mee te kunnen doen en zou Marantz hier nu ook in meegetrokken worden? Ik hoop het niet, want de opvolger van mijn SR8001 zou hoogstwaarschijnlijk ook ooit een Marantz worden.
Watts zegt niks. Daar gooien ze maar wat mee. Kijk maar naar een HK of de nieuwe NAD 747 receiver. Vaak 5 maal 50 watt maar speelt menig 5 maal 100 watt Jap eruit.
Maar dat is juist wat ik probeer te zeggen. Leuk die 7*125 watt opgave, maar wat doet hij echt? Die H/K en NAD zijn relatief zwaar en hebben een hoog max. stroomverbruik. De SR800x had ook een hoog stroomverbruik en een redelijk gewicht voor een receiver met ringkern. Maar de SR7005 is juist erg licht en heeft een laag stroomverbruik voor een receiver met bloktrafo. Ik maak me dus zorgen dat Marantz meedoet met de andere merken in de specs-boven-kwaliteit race.
Zou kunnen. Binnen de D&M Holding is Marantz gewoon niet de AV specialist. Dat is Denon. Waar Marantz eindigd begint Denon bijna. Marantz gaat weer veel verder in stereo, ze gaan niet in elkaars vaarwater zitten. Gewoon luisteren zou ik zeggen.
Less is more, hoor ik weleens zeggen... :-D
...
Vliegtuigen worden ook steeds lichter, maar niet slechter...
Citaat van: 211 op augustus 13, 2010, 10:36:06
Integreren dan maar ?
Voor stereo (CD) gebruik ik de SA-11S2/MP-11S2 combi
Als ik nu een SR7005 koop, daar blueray op aansluit en vervolgens front (l&R) doorlus naar de PM11 en op de SR7005 alleen de center en subwoofer aansluit en heel misschien nog surround L&R ben ik dan niet klaar ?
Ik heb dan alle voordelen van de SR7005 : DVD, blueray, streaming,...,... en de SR7005 hoeft dan alleen nog maar de center echt netjes aan te sturen, dat moet toch wel lukken ondanks mindere voeding e.d. zoals andere forumleden aangeven ?
Of zijn er leukere/betere oplossingen ?
Als de PM11 een zogenaamde HT-passtrough functie heeft dan ben je volgens mij klaar. Ik heb de zelfde constructie toegepast met een PM15S2 en een SR8002.
Minguel
...
Ja, dat apparaat eerst eens op zichzelf beluisteren/testen... :-)
Citaat van: 211 op augustus 13, 2010, 12:07:45
Nee, die is er (helaas/gelukkig) niet dus wordt het de pre-out van de 7005 gebruiken als invoor voor de PM11...
Dat is jammer, want dat werkt echt perfect.
Zo'n SR7005 aanschaffen voor alleen de center en de rears lijkt me overkill. Van dat streamen moet je je zowiezo niet te veel van voorstellen of ze moeten dat enorm verbeterd hebben. Alle andere functie's kan een 6004 of 6005 ook prima aan.
Citaat van: marvin op augustus 13, 2010, 11:04:02
Vliegtuigen worden ook steeds lichter, maar niet slechter...
Maar het meeste gewicht bij een vliegtuig komt door het chassis en de romp en vleugels. Daar zijn telkens nieuwe materialen en productieprocessen voor die gewicht besparen en zo het vliegtuig lichter maken.
Het meeste gewicht bij een receiver komt door de voeding, koelblokken en chassis. Nu kun je een chassis met exotische materialen (dure plastics enzo) of aluminium ipv staal misschien een kilo lichter maken. Maar een chassis is niet extreem zwaar bij normale modellen (tenzij je naar de Premium modellen met driedubbele bodemplaten enzo gaat kijken, maar die vallen in een andere klasse). Het meeste gewicht komt van de voeding en koelblokken. Die koelblokken waren als het goed is al van aluminium en zijn dus hoogstwaarschijnlijk niet lichter geworden bij gelijke koelcapaciteit.
Op een voeding kan je een hoop besparen door óf een geschakelde voeding zoals in een pc te gebruiken (is bij geen enkele analoge receiver het geval tot nu toe voor zover ik weet) óf een ringkern gebruiken die half zo zwaar is als een even krachtige bloktrafo. Maar nu komt hetgene waardoor ik me zorgen maak: juist de SR8001/8002 hadden een ringkerntrafo en zouden dus lichter kunnen zijn terwijl de SR7005 een bloktrafo gebruikt en zwaarder zou moeten zijn. Maar de SR7005 is juist lichter en ook flink lichter dan de SR8001/8002!
Ik denk dat dit bij normaal gebruik op normale volumes met normale speakers niet zo'n probleem zal zijn, aangezien je 99% van de tijd nog niet de helft van je max vermogen gebruikt. Maar bij mensen met meerdere laag-ohmige speakers (4 Ohm of minder) die films en muziek op hoger volume luisteren zou het wel eens eerder dan bij de oudere series nodig kunnen zijn voor externe versterking te gaan.
...
hello hello hello Ik heb m hier nu een week bij me thuis staan de SR7005 en in combi met de nieuwe serie Apex van Monitor Audio klinkt het nu al zeer behoorlijk. Na een week intensief spelen hoor je al merkbaar verschil in klank, ook zit ik nog in de eindfase van verbouwingswerken en de woonkamer is nog behoorlijk kaal ( enkel nog maar muren, plafond houten meubilair en een lederen bankstel). Als er straks nog eens een tapijt en raamdecoratie bijkomen zou dat de klank nog moeten ten goede komen.
pompom Straks komt er ter vervanging van de CD/DVD player CD6600 nog de BleuRay player UD7005 en als de MA- Apex-set ( momenteel 2x A10 hoofd- en 1x A40 centerspeakers + de AW12 Sub ) met dan nog eens 2x A10 achterspeakers worden aangevuld kan het niet anders dan dat ik de spreekwoordelijke pannen van het dak zal kunnen spelen. HB Oh oh jongens wat ben ik gelukkig met dit ( toch nog enigzins betaalbare ) topensemble! HB
Later zou ik dan evt om het helemaal af te maken ( nog voller en vollediger klankbeeld ) nog willen investeren in de bekabeling (momenteel nog de gewone rood/zwarte speakerkabels). Mocht iemand hier sugesties kunnen aanbrengen, graag.
:yes:Dirk