Marantzforum.nl

Marantz => Andere merken => Topic gestart door: Rizm op februari 22, 2009, 11:30:33

Titel: Ruststroom laat zich niet instellen [Mitsubishi DA-A10DC]
Bericht door: Rizm op februari 22, 2009, 11:30:33
Ik heb hier een Mitsubishi DA-A10DC eindversterker staan. Bij de versterker is de gain regeling(potmeters achterop de versterker) en de luidsprekerkeuzeschakelaar uit de signaalweg gehaald. Oftewel, compleet verwijderd. :-D Er kan nu dus maar een paar luidsprekers aangesloten worden.

Ik heb het service manual hier liggen. Daar staat precies in hoe de russtroom ingesteld dient te worden. Ik krijg dit alleen niet voor elkaar.

Het manual is hier te downloaden:

http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/39307/Mitsubishi_DA-A10DC.html (http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/39307/Mitsubishi_DA-A10DC.html)

Als ik op aangegeven pennen meet, dan meet ik op het rechterkanaal 0mV en op het linkerkanaal 0.7mV. Ongeacht de stand van de potmeters(VR104 en VR204). Deze potmeters heb ik vervangen voor meerslagen potmeters.

Waar zou dit mee te maken kunnen hebben?
Titel: Re: Ruststroom laat zich niet instellen [Mitsubishi DA-A10DC]
Bericht door: SB_Marantz op april 12, 2009, 11:45:00
De bias meet je over de emitter weerstanden van de power transistoren.
0 en 0,7 mV zegt mij dat het bias circuit stuk is.
Heb je de sense transistor doorgemeten?

Ik vraag me af of die meetpunten wel kloppen want je hebt op beide kanalen geen bias?!