Marantzforum.nl

Get social => Sets van leden => Topic gestart door: annemirthe op september 18, 2023, 14:34:35

Titel: De set van annemirthe
Bericht door: annemirthe op september 18, 2023, 14:34:35
De set van annemirthe

Hi allemaal!

Graag stel ik mij ook even voor. Sinds kort waardeer ik de kwaliteit van geluid sinds dat ik voor het eerst muziek heb gehoord op een goede set. In plaats van Bluetooth en JBL speakers.

Ik ben begonnen met 2e hands spul waar ik inmiddels er van geniet.

Mission M760 speakers,
Mission MS8 Actieve subwoofer.

Marantz PM7001 (Zilver)
Marantz CD5001 (Zilver)

Cambridge DacMagic (op een MPD server)
Cambridge CP2 (MM/MC phono versterker)

Mijn muziek komt voornamelijk van mijn gedigitaliseerde verzameling CD's. Ik heb aardig wat uurtjes zitten in het rippen en het opzetten van mijn servertje. Maar MPD in combinatie met MAFA (Android) is geweldig om vanaf de bank door je collectie te bladeren.

Om muziek te ontdekken gebruik ga ik graag naar de kringloop. Daar koop ik CD's en LP's.

Ik moet nog een hoop leren. Bijvoorbeeld over de plaatsing van speakers. Klasse versterkers. Digitale audioformaten etc. Maar ik denk dat ik hier een mooi begin heb!

Leuk om op dit forum kennis op te doen en ervaringen met anderen uit te wisselen!

Titel: Re: De set van annemirthe
Bericht door: Frits Denon op september 18, 2023, 14:47:10
Hi Annemirthe. Welkom hier!

Leuke set. Geniet er van!

Groet,
Frits
Titel: Re: De set van annemirthe
Bericht door: NB op september 18, 2023, 16:09:30
Hoi, welkom.
Mooi dat je de smaak van beter geluid te pakken hebt.
Leuke set.
Zou wel iets van rubber dopjes/matjes ofzo onder de speakers doen.
Luisterze.
Titel: Re: De set van annemirthe
Bericht door: Emiel77 op september 18, 2023, 20:58:19
Zeker een leuke set en er is helemaal niets mis met 2e hands.
Een complete set compleet nieuw kopen kan een erg duur geintje worden :-D

Ook een liefde voor good old vinyl, goed bezig.

Naast de geripte CD's ook nog een muziek streaming service? vind ik namelijk ideaal om andere muziek mee te leren kennen en later alsnog of en CD of vinyl exemplaar aan te schaffen.

We hebben allemaal altijd nog wel een hoop te leren denk ik, maar als je eenmaal begint met deze hobby komt dat echt wel goed 8-)
Titel: Re: De set van annemirthe
Bericht door: Hoewie Loewie op september 18, 2023, 23:29:54
Hoi. Welkom en veel plezier met die mooie set.  :-)
Titel: Re: De set van annemirthe
Bericht door: WilliamB op september 19, 2023, 00:48:46
Welkom op het forum, mooie set
Titel: Re: De set van annemirthe
Bericht door: annemirthe op september 19, 2023, 08:17:36
Citaat van: Emiel77 op september 18, 2023, 20:58:19Zeker een leuke set en er is helemaal niets mis met 2e hands.
Een complete set compleet nieuw kopen kan een erg duur geintje worden :-D

Ook een liefde voor good old vinyl, goed bezig.

Naast de geripte CD's ook nog een muziek streaming service? vind ik namelijk ideaal om andere muziek mee te leren kennen en later alsnog of en CD of vinyl exemplaar aan te schaffen.

We hebben allemaal altijd nog wel een hoop te leren denk ik, maar als je eenmaal begint met deze hobby komt dat echt wel goed 8-)


Ik luister momenteel wat op Qobuz. Erg leuk om die playlists van ze uit te proberen.

Wat betreft de kosten; ja het gaat hard. Want ik heb besloten dat ik ook wat leuks moest hebben voor de slaapkamer.

Nu heb ik ook nog een PM8000 met een CD6000 in champagne en een SA7001 in zilver.

Het liefst had ik de PM8000 met de SA7001 gecombineerd. Maar wegens het kleurverschil ziet dat er erg niet fraai uit.
Daarom gaat de PM7001 met de SA7001 denk ik als setje.


Titel: Re: De set van annemirthe
Bericht door: NB op september 19, 2023, 13:28:44
Zilver en champagne vind ik best samen kunnen.
Zilver en zwart niet.
(Maar ben aardig kleurendoof)
Titel: Re: De set van annemirthe
Bericht door: Marvin op september 19, 2023, 17:52:43
Welkom op het forum..!
Vraag gerust, neem deel aan een ander zijn topic, deel je eigen ervaringen.
We zijn hier allemaal om bij te leren en andere audioten te ontmoeten, al is dat online.

Mooie sets heb je gerealiseerd, leuk om te zien en te lezen.
Vooral doorgaan....
Nogmaals welkom bij onze hangplek.

Marvin.
Titel: Re: De set van annemirthe
Bericht door: Nostra op september 20, 2023, 20:39:37
Welkom hier!  byebye

Mooi setje  :gp:

Ook een protip als er eens audio meets zijn van eens deel te nemen of eens een audio beurs te bezoeken om andere klankkleuren te horen en ervaringen daar in op te doen.  :-D

Titel: Re: De set van annemirthe
Bericht door: Emiel77 op september 20, 2023, 22:07:11
Citaat van: annemirthe op september 19, 2023, 08:17:36Ik luister momenteel wat op Qobuz. Erg leuk om die playlists van ze uit te proberen.

Qobuz ook een tijdje geprobeerd, maar vond het niet echt een meerwaarde t.o.v. mn bestaande Apple Music abbo (met bijbehorende uitgebrijde bibliotheek die ik al verzameld heb en zelfs als locale downloads op mn muziekserver heb staan).
Apple biedt ook een aardig aanbod high res ook, al moet je je naar mijn mening niet blindstaren op de high res hype.

Mijn mening: het grootste verschil zit voor mij vooral in de originele mastering, 24 bit 44 kHz is een nice to have, alles daarboven... nee ik hoor de meerwaarde eerlijk gezegd niet, daarnaast heb ik op meerdere platforms ervaren dat volume verschillen tussen CD kwaliteit en high res vaak storende grote volumeverschillen oplevert (op de mac mini muziekserver geen last meer van trouwens...), just my thoughts... :-D
Titel: Re: De set van annemirthe
Bericht door: AudioPhillie op september 21, 2023, 13:59:27
Hoi mede muziek en audio liefhebber
Welkom in ons midden!

Mooie set met aangenaam geluid heb je al👌🏽 Ik hoop dat je de beer een beetje weet te beteugelen voor deze helemaal los gaat want anders kan dit inderdaad een serieus dure hobby worden  :yes:

Mijn suggestie voor opwaarderen of aankoop gebruikte apparatuur en rand benodigdheden: kijk verder dan alleen Nederland en probeer geen haast te hebben. Dan kan je super mooie en goede deals tegenkomen.

Hier bij het topic "Ik luister of kijk nu naar (oud en vertrouwd onderwerp) Part 2" komen regelmatig interessante suggesties langs.

Er zijn ook veel interessante HighRes (internet) radiozenders en als je muziek waar je van houdt luistert via "https://music.youtube.com" krijg je veel interessante suggesties in de automatische playlist.

Je zal het vast al weten maar voor het geval dat: rippen geeft het mooiste resultaat in WAVE of in vergelijkbare niet gecomprimeerde formats.

Groet en veel luisterplezier!

Titel: Re: De set van annemirthe
Bericht door: annemirthe op april 19, 2024, 09:02:30
Hier is een herschreven versie:

Een kleine update:

Mijn PM7001 / SA7001 set staat nog steeds in de woonkamer.

In de luisterkamer heb ik verder gewerkt aan het uitbreiden van mijn oudere serie apparatuur. Ik luister nog steeds uitsluitend naar stereo muziek.

Momenteel heb ik het volgende opstelling:

ST 6000 Tuner
DV 6200 DVD Speler (voor live opnames)
CD 6000 CD Speler
AV 9000 Voorversterker en Tuner
PM 8000 Geïntegreerde Versterker
Ik kon de AV 9000 voordelig en in goede staat overnemen. Ik vermoed dat het geluid van de DVD speler beter tot zijn recht komt via de digitale input van de AV9000 dan via de DVD speler zelf. Bovendien sluit ik ook de computer aan op de AV9000 als DAC.

Alle overige componenten zijn rechtstreeks verbonden met de PM8000. Dit is niet ideaal, omdat beide apparaten een input selector hebben die reageert op de afstandsbediening. Bovendien moet het volume van de AV9000 eerst worden ingesteld op ref. (0db).

Het lijkt erop dat de Tuner nu wat overbodig is, maar in stand-by heeft hij nog een klokfunctie waar ik veel gebruik van maak. Helaas heeft de AV9000 dit niet.

Op mijn wensenlijstje staat nog het vervangen van de DVD speler door een model met SACD. Daarnaast twijfel ik erg of ik de PM8000 moet vervangen door de MM9000 en alles via de AV9000 moet laten lopen. Maar ik weet echt niet of dat de geluidskwaliteit van stereo ten goede komt.

Verder heb ik nog een bijpassende DR6000 CD Recorder gevonden. Maar die geeft een storing op het loopwerk. Misschien moet ik iemand daar eens naar laten kijken, maar omdat ik niet zozeer een recorder nodig heb weet ik niet of ik hier het budget voor wil aanspreken :)

Ik blijf lekker rommelen ;)
Titel: Re: De set van annemirthe
Bericht door: NB op april 19, 2024, 10:16:15
Mooie stapel pompom
Titel: Re: De set van annemirthe
Bericht door: pameijer op april 19, 2024, 12:52:04
Wauw, mooie set zo bij elkaar! Hoe klinkt het? En wat voor muziek draai je bij voorkeur?
Titel: Re: De set van annemirthe
Bericht door: Marvin op april 19, 2024, 16:28:27
Gaaf hoor, mooie verzameling zo bij elkaar!
Titel: Re: De set van annemirthe
Bericht door: Emiel77 op april 19, 2024, 21:33:39
Citaat van: annemirthe op april 19, 2024, 09:02:30...Ik luister nog steeds uitsluitend naar stereo muziek...
...AV 9000 Voorversterker en Tuner...
...Bovendien sluit ik ook de computer aan op de AV9000 als DAC...
...Daarnaast twijfel ik erg of ik de PM8000 moet vervangen door de MM9000 en alles via de AV9000 moet laten lopen. Maar ...ik weet echt niet of dat de geluidskwaliteit van stereo ten goede komt...

OK, uitsluitend stereo muziek beleving, dan snap ik de keuze voor een AV9000 of MM9000 (beide home theatre gericht) niet.
Mijn mening: met de PM8000 ga je de beste luister ervaring hebben met stereo muziek.

Je wil je PC aansluiten op de set, prima, losse DAC er tussen direct naar de PM8000, keus genoeg (persoonlijk erg goede ervaringen met de DragonFly Cobalt).

Verder mooie set, snap alleen de keus voor HT componenten even niet :-D
Titel: Re: De set van annemirthe
Bericht door: annemirthe op juli 26, 2024, 10:34:56
Citaat van: Emiel77 op april 19, 2024, 21:33:39OK, uitsluitend stereo muziek beleving, dan snap ik de keuze voor een AV9000 of MM9000 (beide home theatre gericht) niet.
Mijn mening: met de PM8000 ga je de beste luister ervaring hebben met stereo muziek.

Je wil je PC aansluiten op de set, prima, losse DAC er tussen direct naar de PM8000, keus genoeg (persoonlijk erg goede ervaringen met de DragonFly Cobalt).

Verder mooie set, snap alleen de keus voor HT componenten even niet :-D



Oeps, late reactie ;)

Ik heb inmiddels de sets omgewisseld: de PM7001/SA7001 staan nu in de slaapkamer en de PM8000 met zijn broertjes in de woonkamer.

Ik luister graag naar live registraties die ik op DVD heb. Daarom gebruik ik de DVD-speler, die zelf niet zo goed klinkt, via de AV9000. Omdat ik de AV9000 al als DAC/processor gebruik, besloot ik te proberen hoe de pc via de AV9000 klinkt. Naar mijn idee klinkt de AV9000 in Source Direct prima. Hij verwerkt ook keurig 96 kHz, en hogere frequenties hoor ik waarschijnlijk toch geen verschil biji.

Ik hoorde geen verschil tussen de CD6000 direct op de PM8000 of digitaal via de AV9000. Daarom heb ik nu alles via de AV9000 aangesloten en dat klinkt goed. Ik denk echt dat de AV9000 ook uitstekend functioneert voor stereo. Ik heb geen last van het video-circuit.

Ruis hoor ik alleen als ik zowel de AV als de MM volledig openzet, en dan pas aan het einde, heel zachtjes. Met mijn oor tegen de speaker. Mijn luistervolume is de AV op 0 dB (dus maximaal), en de MM staat dan op een kwart en klinkt al uitstekend. De ruis is onhoorbaar.

Is dit theoretisch ideaal? Dat denk ik niet. Maar ik hoor geen verschil en vind het een prachtige set om naar te kijken, omdat alles nu goed wordt gebruikt.

Een bijkomend voordeel is dat ik nu ook streams vanuit Plex kan kijken en dat het geluid via de set loopt.

Ik houd mijn ogen open voor de MM9000, zodat ik surround kan aansluiten. Maar ik wil vooral dat mijn stereobeeld goed blijft. Als ik de MM9000 vind, ga ik goed luisteren naar het verschil tussen de MM9000 en de PM8000. :)

Oh en even een nieuw plaatje. Het staat wel erg leuk zo.
Titel: Re: De set van annemirthe
Bericht door: Hoewie Loewie op juli 26, 2024, 11:59:45
Citaat van: annemirthe op juli 26, 2024, 10:34:56Het staat wel erg leuk zo.
Heel fraai. Als ik het goed heb gelezen, gebruik je de AV9000 als stereo-voorversterker en de PM8000 als eindversterker. Maar van een PM8000 kunnen voor- en eindversterker niet gescheiden worden, of wel? En welke uitgang van de AV9000 zit dan aangesloten op de PM en welke ingang van de PM gebruik je?
Titel: Re: De set van annemirthe
Bericht door: annemirthe op juli 26, 2024, 13:05:30
Her is een beetje hybride.

De AV9000 gebruik ik als source selectie, en dac/decoder.  Het volume staat op max.    Die zit aangesloten op de CD-IN van de PM8000.  Die staat dus altijd op CD stand. En daar gebruik ik weer de volumeregeling van.  Die vind ik preciezer en prettiger dan de digitale regeling van de AV9000.
Titel: Re: De set van annemirthe
Bericht door: SB_Marantz op juli 26, 2024, 13:25:13
Het is dus pre naar pre en dan eind.  8-)
Titel: Re: De set van annemirthe
Bericht door: annemirthe op juli 26, 2024, 14:32:12
Citaat van: SB_Marantz op juli 26, 2024, 13:25:13Het is dus pre naar pre en dan eind.  8-)

Haha ja. Maar ik hoor het verschil niet tussen de CD direct op de PM8000 dus ik vind het gemak van de AV9000 om daar alle sources te bedienen wel fijn.  De audiofiel denkt nu waarschijnlijk  violent1 haha
Titel: Re: De set van annemirthe
Bericht door: Marvin op juli 26, 2024, 14:56:57
Zolang er geen rook signalen uitkomen en je er zelf tevreden mee bent, prima opgelost toch!?
Titel: Re: De set van annemirthe
Bericht door: annemirthe op januari 10, 2025, 11:52:01
Hey iedereen. Hierbij weer een leuke update. Ik heb mijn setup flink aangepakt en daarbij ook het advies van Emiel77 gevolgd. Hier een overzicht van wat ik heb veranderd en waar ik nog mee bezig ben  :-)

Nieuwe aankopen
SR9200: Vervangt mijn oude AV9000. Het display is een beetje gedimd, dus daar moet ik misschien nog wat mee doen, maar verder werkt 'ie prima. Nu kan ik dus opzoek gaan naar mooie rear en center speakers. Het geld geven houdt niet op...

DV9500: Vervangt mijn DV6200. Deze is erg leuk, want hij heeft een extra stereo-uitgang. Die gaat direct naar de PM8000, zodat ik nu ook Super Audio CD's kan afspelen (oké, ik heb er nog maar één,  redface  maar toch).

DR6050: Mijn oude DR6000 is kapot, maar deze werkt perfect en ziet er zelfs net wat mooier uit.

SD4050: Ik vond het leuk om ook de cassettespeler te hebben. Ik heb nog wat oude bandjes van vroeger die ik nog eens wil terugluisteren. Wel erg jammer dat die niet geleverd is in Champagne, dus die staat achter een deurtje.

Cambridge DacMagic: Die gebruik ik nu als DAC voor zowel Lyrion (Streaming) als de CD speler. Want ik heb de indruk dat ik hem beter vindt klinken van de on-board DAC zelf.

Mijn PM8000 stuurt dus de frontspeakers aan, zowel voor muziek als home theater.
Voor home theater gaat het via de PRE-OUT van de SR9200.
Omdat de PM8000 geen HT-bypass heeft, moet dit nu via AUX, wat tricky is met het volume. Ik denk erover om een line-switch te kopen om dat makkelijker te maken.

Helaas nog wel een paar klusjes.  Het display van de SR9200 moet misschien een keer gerepareerd worden, want die is iets gedimd. Ik zou alleen niet weten hoe. De DV9500 moet een nieuwe lens en riempje krijgen, maar dat is een kusje dat ik zelf wel aandurf.

Ik weet dat mijn Mission-speakers het verschil niet echt maken, maar ik vond het superleuk om alles uit te pluizen, uit te zoeken hoe het beter kon, en wat al die technische termen betekenen. En eerlijk is eerlijk: het voelt wel erg goed om bijna de hele champagnekleurige 00's-serie van Marantz compleet te hebben. Alleen die MiniDisc-speler ontbreekt nog!  pompom