Hallo allemaal!
Ik heb een SR7015 aangeschaft en ben hem aan het installeren. Ik heb 7 speakers en wil een subwoofer plaatsen. De subwoofer geeft geen test geluid. Heb er als test een tweede subwoofer van mn buurvrouw bijgeplaatst, deze geeft ook geen geluid, dus de sub is niet kapot.
De sub is aangesloten op de subwoofer 1, met een coax kabel op lfe. Op de receiver heb ik lfe + main geselecteerd. De 2e sub is aangesloten op subwoofer 2, hij heeft geen lfe dus heb ik hem op de linker input ingang aangesloten.
Mijn receiver toont de beide subs in het plaatje op mn scherm. Ook heb ik de input in db op max te zetten op de receiver. Niets helpt, subs staan aan. Mis ik iets?
Welkom.
Het lijkt allemaal wel te kloppen.
Staan de subs daadwerkelijk aan?
Geen stand-by, of wake, maar gewoon aan?
Ja ze staan aan. Niet op 'automatisch', gewoon aan. Lampjes branden bij beide subwoofers.
In het set up menu bij speaker configuratie bij sub yes gekozen en 1 of 2?
Inderdaad, heb gekozen voor 2 in dit geval, omdat er twee subs op zitten. Ook op de app en op de afbeelding in het set-up menu zie ik de twee subs afgebeeld.
Dat er 2 subs in de app en het setup menu staan heeft niets te maken of die het doen of niet.
Jij praat ook over een COAX kabel maar ik vermoed dat je RCA bedoelt ?
Dat LFE+Main kan je beter uit schakelen en eens van voren af aan beginnen.
De receiver resetten, 1 sub op de sub1 UITGANG, het zijn geen ingangen voor de sub, de sub op half vermogen (12 uur stand) en dan Audyssey laten lopen.
Is er geen test signaal van Audyssey hoorbaar, is of je kabel niet in orde, of de receiver niet.
Citaat van: CBdicX op januari 09, 2022, 13:57:37
Dat er 2 subs in de app en het setup menu staan heeft niets te maken of die het doen of niet.
Het is wel een eerste controle of dat geselecteerd is, anders doen de subs het zeker niet.......
Ik heb de receiver gereset. De subwoofer opnieuw aangesloten. De receiver terug gezet naar de fabrieksinstellingen. En de receiver geheel opnieuw ingesteld. Nog steeds geen enkel geluid uit mn subwoofer. Inderdaad, heb een RCA kabel op de subwoofer 1 uitgang. Morgen maar eens bellen met Stassen waar ik mijn receiver heb gekocht. Ik heb twee rca kabels en de subwoofer van mn buurvrouw even geleend. Deze geeft ook geen enkel geluid. Zou wel heel toevallig zijn als die van haar ook kapot zou zijn.
Ja even terug naar de winkel is misschien wel handig, 2 subs waar geen signaal uit komt is vast geen toeval.
Merk en type van de sub?
Een 'oude' Kef psw 2010. En die van mn buurvrouw is een oude Harman Kardon, een kleine. Beiden niet super goed, maar voordat ik een mooie wil kopen wilde ik de Kef even testen. Ik heb JBL L 800 Studio luidsprekers.
Ik heb hier toevallig zo'n Kef ding staan, zat bij de eitjes voor m'n Atmos plan.
Best een aardige woofer hoor.
Ze zijn er zeker slechter..!
Lijkt mij dat de receiver niet in orde is.
Je kunt ook nog, puur als test, een Y kabel op beide subs out zetten, en dan 1 kabel naar de sub en de setup doen met 2 subs, dan eens kijken of er geluid uit komt..........
Maar retour naar Stassen is ook een optie, hebben die ook weer wat te doen :lol:
Of je plugt een rca in de linker pre out, naar de sub toe.
Moet ie ook geluid geven.
Citaat van: marvin op januari 10, 2022, 12:08:59
Of je plugt een rca in de linker pre out, naar de sub toe.
Moet ie ook geluid geven.
Dus mn rca in de rode pre-out uitgang. Die naast de sub 1 zit. Moet ik dan ook nog deze uitgang 'activeren' in mn receiver? Of staat deze altijd aan?
Als dat een front pre-out is, dan is dat geen probleem.
Hoef je niks voor te activeren.
Zo heb ik die Kef momenteel ook even aangesloten.
Zet wel je volume van de sub weer terug op een normale stand, anders heb je straks een dokter nodig.